Consultant financiar în afaceri

Compania Imobiliară Realist Estate Agency este în căutarea unui:

Descrierea Generală a Postului:

Specialistul în Consultanță Financiară va furniza expertiză în domeniul creditării și atragerii de fonduri pentru pentru Clienții Business ai companiei. Acesta va analiza necesitățile financiare ale clienților, va dezvolta strategii de finanțare personalizate și va oferi suport în obținerea de credite și fonduri necesare dezvoltării proiectelor.

Responsabilități Principale:

Analiză Financiară:

  • Realizarea de analize financiare detaliate pentru a evalua capacitatea de creditare și necesitățile de finanțare ale clienților.
  • Evaluarea situației financiare a clienților și identificarea celor mai potrivite produse de creditare și finanțare.

Consultanță în Creditare:

  • Oferirea de consiliere și suport în procesul de obținere a creditelor, inclusiv pregătirea documentației necesare.
  • Negocierea termenilor și condițiilor de creditare cu instituțiile financiare.

Consultanță în Atragerea de Fonduri:

  • Identificarea surselor de finanțare disponibile, inclusiv fonduri europene, granturi și investiții private.
  • Dezvoltarea și implementarea de strategii pentru atragerea fondurilor necesare proiectelor clienților.

Planificare și Strategii Financiare:

  • Elaborarea de planuri financiare personalizate pentru atingerea obiectivelor de finanțare ale clienților.
  • Oferirea de recomandări pentru îmbunătățirea structurii financiare și a performanței generale.

Relații cu Clienții:

  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor de lucru pozitive cu clienții.
  • Organizarea de întâlniri regulate pentru a discuta progresul și a ajusta strategiile financiare în funcție de nevoile clienților.

Conformitate și Reglementare:

  • Asigurarea conformității cu reglementările financiare și legislația în vigoare.
  • Monitorizarea schimbărilor legislative și a impactului acestora asupra clienților și procesului de creditare.

Cerințe:

Educație și Calificări:

  • Diplomă de licență în Finanțe, Economie, Contabilitate sau domenii conexe.
  • Certificări profesionale constituie un avantaj.

Experiență:

  • Minimum 3-5 ani de experiență în domeniul consultanței financiare, creditării persoanelor juridice sau atragerii de fonduri.
  • Experiență în pregătirea documentației de credit și în colaborarea cu instituțiile financiare.

Competențe Tehnice:

  • Cunoștințe solide de analiză financiară și modelare financiară.
  • Utilizare avansată a software-ului financiar și a instrumentelor de analiză (ex: Excel, etc.).

Abilități Interpersonale:

  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a gestiona relațiile cu clienții.

Alte Competențe:

  • Atenție la detalii și abilități excelente de organizare.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.

Beneficii:

  • Salariu competitiv și bonusuri bazate pe performanță.
  • Pachet de beneficii care include asigurare medicală, și alte avantaje.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și cursuri de formare continuă.
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist.

Pentru informații adaugătoare sunați: 078888252.

E-mail: hr@realist.md
Telefon: 078888252

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide