Specialist în Departamentul Comercial REA

Compania Imobiliară Realist Estate Agency este în căutarea unui:

Descrierea Generală a Postului:
Specialistul în cadrul Departamentului Comercial va fi responsabil pentru dezvoltarea produselor existente, de dezvoltarea de produse noi și alternative în domeniul imobiliar, precum și de noi oportunități de afaceri în segmentul respectiv. Rolul implică gestionarea produselor, monitorizarea și controlul proceselor, dezvoltarea strategiilor de vânzări, analizarea datelor și colaborarea strânsă cu diferite echipe pentru a asigura eficiența și succesul proiectelor de afaceri pentru a atinge obiectivele de creștere ale companiei.

Responsabilități Principale:

  • Dezvoltarea Produselor: Dezvoltarea și îmbunătățirea produselor imobiliare existente și elaborarea de produse noi și alternative pentru a răspunde cerințelor pieței.
  • Identificarea Oportunităților de Afaceri: Analizarea pieței, identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri în segmentul imobiliar.
  • Gestionarea Produselor: Monitorizarea și controlul proceselor legate de produsele existente.
  • Dezvoltarea Strategiilor de Vânzări: Elaborarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a maximiza veniturile și a atinge obiectivele de creștere ale companiei.
  • Analizarea Datelor: Colectarea și analizarea datelor relevante pentru evaluarea performanței produselor. Monitorizarea tendințelor de piață și a activităților concurenței.
  • Raportare: Pregătirea rapoartelor și prezentărilor necesare pentru management și pentru evaluarea periodică a performanței produselor și strategiilor.
  • Colaborare Internă: Colaborarea cu echipele de vânzări, marketing, tehnice și de proiecte pentru a asigura implementarea și gestionarea eficientă a produselor.

Cerințe:

  • Studii superioare în Business, Marketing, Economie sau domenii conexe.
  • Certificări profesionale în vânzări constituie un avantaj.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu-avansat constituie un avantaj.
  • Experiență anterioară într-un rol similar, în special în sectorul imobiliar constituie un avantaj.
  • Experiență în dezvoltarea și implementarea produselor și strategiilor de vânzări.

Abilități Interpersonale:

  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
  • Capacitatea de a analiza și interpreta date.
  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă.

Beneficii:

  • Salariu competitiv și comisioane bazate pe performanță.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și cursuri de formare continuă.
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist.
Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu!
Pentru informații suplimentare puteți apela preventiv la nr de telefon: 078- 888-905 sau transmiteți CV pe hr@realist.md

E-mail: hr@realist.md
Telefon: 078- 888-905

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide