Suntem în căutare de:

Jurist

TMG Consultancy SRL este în căutarea unui jurist dedicat și competent pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Căutăm o persoană cu o solidă experiență în domeniul juridic, capabilă să ofere consultanță juridică de calitate și să gestioneze cazuri complexe.

Responsabilități:

  • Oferirea de consultanță juridică clienților în diverse domenii ale dreptului.
  • Redactarea și revizuirea documentelor juridice, inclusiv contracte, acorduri și acte adiționale.
  • Reprezentarea clienților în fața instituțiilor de stat.
  • Realizarea de cercetări juridice și interpretarea legilor aplicabile.
  • Menținerea relațiilor profesionale cu clienții și asigurarea unei comunicări eficiente.
  • Monitorizarea modificărilor legislative și consilierea clienților în conformitate cu noile reglementări.
  • Colaborarea cu echipa internă și oferirea de suport juridic pentru diferite proiecte.
  • Analiza, revizuirea, redactarea contractelor comerciale;
  • Interacţiunea cu instituţiile şi organele Stat: Ministere, Agenția Servicii Publice, Serviciul Vamal, Inspectoratul general pentru Migrație, Inspectoratul Ecologic, ANRAR, ANOFM, notari, avocaţi, etc.
  • Obţinerea autorizaţiilor, licenţelor, avizelor, etc. pentru activitatea de întreprinzător în diverse domenii.
  • Documentarea cetăţenilor străini, etc.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate în drept.
  • Experiență minimă de 2 ani într-un rol similar.
  • Cunoștințe solide în diverse ramuri ale dreptului (civil, comercial, muncii etc.).
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Capacitatea de a lucra independent și în echipă.
  • Atenție la detalii și capacitate de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat; cunoașterea altor limbi străine constituie un avantaj.

Compania oferă:

  • Mediu de lucru profesional și dinamic;
  • Creştere pe plan profesional;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Salariu de la 10.000 lei până la 15.000 lei;
  • Grafic de lucru: Luni-Vineri, 09.00-18.00.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de email: office@tmgconsultancy.md.

Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la succesul clienților noștri prin oferirea de servicii juridice de înaltă calitate!

P.S. Data limită de depunere a CV-ului - două zile din momentul cînd ai citit acest anunț.

E-mail: office@tmgconsultancy.md
Telefon: 069912959
Persoana de contact: Maria

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

BB Dializa

Jurist

BB Dializa • Сегодня, Кишинев

Отправить CV
Companie Juridică

Jurist

Companie Juridică • Сегодня, Кишинев

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть