Jurist – Resurse umane

Angajăm:

Atribuții:

  • Acordă asistență necesară pentru obținerea actelor permisive aferente domeniului de activitate a companiei;
  • Întocmirea actelor cu caracter juridic, contracte , notificări, reclamații, analiza corespondenței de afaceri, și etc.
  • Reprezentarea companiei în fata autorităților publice, instituțiilor de orice natură, precum și în fața oricărei persoane juridice sau fizice;
  • Consultarea și informarea permanentă cu privire la modificările legislative;
  • Cunoașterea  a Codului Muncii și a altor acte legislative relevante pentru resurse umane
  • Asigură comunicare în cadrul companiei;
  • Duce evidența întregii documentației specifice resurselor umane din Societate;
  • Să inspecteze și raporteze munca angajaților către conducător și stat;
  • Să întocmească politicile, standardele și instrucțiunile pentru angajați;
  • Să întocmească toate actele necesare cu privire la angajarea, demisia și salarizarea salariaților;
  • Colaborarea cu banca în deschiderea și administrarea cardurilor bancare ale angajaților, inclusiv includerea sau excluderea din proiectul salarial
  • Asigurarea executării lucrărilor de secretariat din cadrul Sectiei resurse umane

Oferim:

  • Salariu motivant;
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Contract de munca pe perioadă nedeterminată;
  • Programe de training și dezvoltare personală.
  • Posibilitatea de crestere profesionala.

Studii şi calificarea necesară:

  • Studii superioare în domeniul juridic (cunoștințe solide în legislația muncii din Republica Moldova);
  • Vechimea în muncă în domeniu – minim 2 ani;
  • Bune abilități de organizare, de gestionare eficientă a timpului și a priorităților;
  • Capacitatea de a gestiona multiple sarcini și de a respecta termene limită restrânse;
  • Abilități de comunicare și lucrul în echipă;
  • Cunoașterea metodelor  și proceselor de recrutare;
  • Cunoștințe privind realizarea unui interviu de angajare;
  • Experiență  în operare 1C, Microsoft Word și Excel;
  • Capacitate de a utiliza informații confidențiale;
  • Responsabilitate, creativitate, atitudine pozitivă;
  • Cunoașterea limbii de stat, limbii ruse,  preferențial a limbii engleze.

E-mail: hr@flexcredit.md

Alte anunțuri publicate de această companie