Șef/șefă al Serviciului strategie și dezvoltare instituțională

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare;
  • Experiență necesară de cel puțin 3 ani de activitate managerială;
  • Cunoștințe: tendințele de dezvoltare a audiovizualului în general şi a celui public în particular, piața audiovizuală națională; politicile editoriale, managementul financiar şi al resurselor umane;
  • Aptitudini: capacitate de a realiza analiza SWOT, gândire strategică, creativitate, capacitate de comunicare, relaționare și cooperare în echipă.

Responsabilități:

  • Perfectează Caietele de sarcini, planurile de afaceri, strategia corporativă şi rapoartele semestriale/anuale, alte proiecte privind perspectivele editoriale, instituționale şi tehnologice ale Companiei;
  • Identifică oportunități de dezvoltare corporativă în conformitate cu tendințele internaționale;
  • Organizează evaluarea internă a modului de respectare a politicilor editoriale; tehnologice, financiare, inclusiv prin atragerea, în cazuri speciale, a experților externi, stabilind conformarea activității subdiviziunilor Companiei la prevederile legislative şi normative;
  • Perfectează documentele de dezvoltare curentă și de perspectivă;
  • Expertizează propunerile de dezvoltare instituțională internă prezentate de subdiviziunile Companiei;
  • Asigură procesul de elaborare și implementare al proiectelor instituționale;
  • Păstrează confidenţialitatea asupra tuturor informaţiilor la care are acces în cadrul serviciului.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Pachet social complet;
  • Un mediu de lucru pro activ și profesionist;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariu stabil;
  • Bonusuri.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060 214898

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060 214898

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть