Producător(oare) știri social-media

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Responsabilități:

  • Crearea, editarea și publicarea conținutului audio și video pe site-ul Companiei;
  • Monitorizarea constantă a surselor media pentru a identifica subiecte de interes și a crea conținut captivant și actualizat;
  • Verificarea și veridicitatea informațiilor din surse multiple și adaptarea lor pentru a se potrivi stilului și tonului site-ului;
  • Elaborarea de strategii pentru creșterea numărului de urmăritori și a implicării acestora;
  • Editarea și revizuirea conținutului pentru a asigura acuratețea, claritatea și coerența textelor;
  • Respectarea standardelor de etică și integritate jurnalistică în toate articolele publicate;

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul jurnalismului sau domenii conexe;
  • Experiență anterioară în producția Radio/TV sau în gestionarea conținutului pe social media;
  • Abilități excelente de scriere și comunicare în limba română;
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Abilități de cercetare, sintetizare și organizare a informațiilor;
  • Atent la detalii, respectarea termenelor limită și capacitatea de a lucra sub presiune;

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Un mediu de lucru proactiv;
  • Salariu motivant;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare personală și profesională.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 0672 56 740
Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 0672 56 740

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть