Director comercial

Compania «CEREALE DE AUR» S.R.L. specializată în procesarea și comercializarea unei game largi de produse agricole angajează:

Candidatul Ideal:

  • Experiență relevantă în coordonare activitate de vânzări (experiența pe un post similar constituie avantaj);
  • Studii superioare finalizate, într-un domeniu relevant;
  • Abilitatea de a lucra eficient în aplicații software și în pachetul Microsoft Office;
  • Orientare către client și rezultate, obținerea target-ului stabilit;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Excelente abilități de comunicare, negociere si persuasiune;
  • Elaborarea și realizarea strategiei de dezvoltarea departamentului;
  • Gândire analitică și logică, abilități de planificare;
  • Spirit de echipă, capacitate organizatorică, capacitate de analiză și sinteză;
  • Disponibilitate pentru activitate de teren/deplasări;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

  • Răspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor adiționale cu clientii;
  • Identifică noi canale de vânzare și ajută la dezvoltarea lor;
  • Coordonează întreaga activitate comercială a societății;
  • Organizează activitatea personalului aflat în subordine în vederea optimizării activității de livrare a mărfurilor către rețeaua de clienți;
  • Menține și dezvoltă portofoliul de clienți;
  • Gestionează toate activitățile ce țin de promovarea și vânzarea portofoliului de produse;
  • Definește și monitorizează agenda și instrumentele de lucru pentru echipa de vânzări (stabilire, urmărire, atingere obiective și KPI’s);
  • Realizează planul de vânzări, urmărește evoluția vânzărilor și a încasărilor;
  • Realizează target-ul stabilit;
  • Elaborează rapoarte periodice către CEO cu privire la activitatea desfășurată în corelație cu stadiul îndeplinirii obiectivelor.

Beneficii:

  • Salariu competitiv + % KPI în dependență de obiectivele realizate
  • Automobil de serviciu;
  • Tichete de masa;
  • Programul de lucru: Ln - Vn (8:00-17:00).

Email: hr@wetrade.md
Numar de contct: 079404254

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть