Asistent(ă) Medical(ă) în Clinica Stomatologică

Angajăm:

Descrierea poziției:

Ne lărgim echipa și suntem în căutarea unei asistente medicale / unui asistent medical motivat(e) și profesionist(e) pentru a se alătura colectivului nostru într-o clinică stomatologică de top.

Responsabilități:
  • Asistarea medicului stomatolog în procedurile clinice
  • Pregătirea instrumentelor și echipamentelor necesare pentru tratamente
  • Efectuarea sterilizării corecte a instrumentelor
  • Înregistrarea datelor medicale ale pacienților și menținerea evidențelor accurate
  • Consilierea pacienților cu privire la igiena orală și urmărirea recomandărilor
  • Menținerea curățeniei și igienei în cabinetele clinice
  • Colaborarea cu echipa pentru menținerea unui mediu de lucru armonios
Cerințe:
  • Diplomă de asistent medical sau tehnic dentar
  • Experiență anterioară într-o clinică stomatologică sau în domeniul medical reprezintă un avantaj (dacă nu aveți experiență, dar cu dorință de a învăța suntem despuși să oferim tot suportul necesar)
  • Cunoașterea tehnicilor de sterilizare și a măsurilor de siguranță
  • Abilități de comunicare excelente și atenție la detalii
  • Empatie și capacitatea de a calma pacienții anxioși
  • Capacitatea de a lucra eficient într-o echipă și de a urma indicațiile medicului
  • Cunoașterea limbii străine (opțional, dar reprezintă un avantaj)
Ofertă:
  • Pachet salarial competitiv, în concordanță cu experiența și abilitățile
  • Oportunități de dezvoltare profesională prin participarea la cursuri și traininguri
  • Mediu de lucru prietenos și profesionist, suntem o echipă și avem un scop comun
  • Posibilitatea de a contribui la sănătatea orală a pacienților și de a crea zâmbete frumoase
  • Grafic de muncă de la 9:00 - 18:00, sâmbătă și duminică zi liberă.
  • Reduceri pentru angajați și rude la serviciile stomatologice.
  • Teambuilding-uri periodice pentru consolidarea echipei
Cum să aplicați:
Vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. actualizat la adresa de email hr.orthodontica@gmail.com. Menționați în subiectul email-ului "Aplicație Asistentă Medicală - Numele Dvs." Apreciem fiecare candidatură, dar vom contacta doar persoanele selectate pentru interviu.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть