Asistent bilingv italiană/engleză pentru social media

Virtual Business Support SRL
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: От 7000 До 10000 MDL
График: Гибкий график
Место работы: Удаленно
Готовы трудоустроить беженцев
În prezent, căutăm o persoană foarte calificată și motivată să se alăture echipei noastre în calitate de Suport Social Media bilingv Italiană/Engleză. Acest post presupune traducerea conținutului din limba Engleză în Italiană și oferirea de asistență pentru platformele noastre de social media.

Responsabilități:
- Traduceți și localizați conținut în limba Engleză în Italiană, asigurând acuratețea și menținând mesajul și tonul dorit.
- Monitorizarea și interacțiunea cu publicul nostru vorbitor de limbă italiană pe platformele de socializare, răspunzând prompt și profesionist la comentarii, mesaje și solicitări.
- Rămâneți la curent cu tendințele din industrie, nuanțele culturale și cele mai bune practici din social media pentru a ne optimiza prezența pe platformele de socializare din Italia.
- Furnizați perspective și recomandări pentru îmbunătățirea prezenței și a implicării noastre pe rețelele de socializare în limba italiană.
Cerințe:
- Conversațional atât în italiană, cât și în engleză, cu abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în ambele limbi.
- Experiență dovedită în traducerea și localizarea conținutului din engleză în italiană.
- Înțelege cultura, tendințele și platformele de social media italiene.
- Cunoașterea instrumentelor de gestionare a social media și a platformelor de analiză.
- Abilitatea de a lucra independent și în colaborare într-un mediu cu ritm rapid.
- Atenție excelentă la detalii și abilități de organizare.
- Pasiune pentru social media și pentru a fi la curent cu cele mai recente tendințe și evoluții.
Pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la vlad.is.vbs2022@gmail.com și CC director@privateenglishclass.co.uk
Телефон:
060276550
Контактное лицо:
Vlad
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть