Tehnician electrotehnist

Oportunitate de angajare:

Cerințe:

  • Studii medii în domeniul tehnic de specialitate – Electrotehnic/ Energetic și/sau Construcții;
  • Experiența de lucru min. 3 ani; (constituie un avantaj);
  • Cunoștințe de operare pe calculator (Word, Excel, Outlook etc);
  • Cunoștințe avansate a limbilor: română si rusa;
  • Cunoștințe de baza a limbii engleze (constituie un avantaj);
  • Dorința de a fi in permanenta dezvoltare a abilitaților profesionale;
  • Capacitatea de a lucra in echipa si individual;
  • Deținerea Certificat de atestare de Securitate energetica (cat.II, III sau IV) în domeniul Instalațiilor electrice (constituie un avantaj);
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilități:

  • Studierea documentației tehnice si aplicarea recomandărilor si normelor in practica;
  • Instalarea, punerea in funcțiune, exploatarea, mentenanță si reparația echipamentelor infrastructuri de electroalimentare (AAR, UPS, Generatoare, Baterii de acumulatoare), sisteme de automatizare, infrastructuri de electroalimentare pentru camere tehnice, centre de date, infrastructura electrica garantata si HVAC;
  • Abilitați de a soluționa problemele tehnice;
  • Citirea schemelor electrice si schemelor tehnologice;
  • Însușirea și respectarea prevederilor normelor, regulamentelor, procedurilor și reglementărilor care se aplică în activitățile pe care le efectuează (norme PSI și SSM, etc);
  • Rapoarte de activitate zilnice/săptămânale;
  • Alte sarcini, în dependență de proiectele realizate;
  • Participarea la cursuri de școlarizare pe diferite tipuri de echipamente si susținerea examenelor.

Condiții de muncă:

  • Salariu stabil + prime de performanta;
  • Contract individual de munca conform legislației in vigoare.
  • Program de lucru – 8-17:00 (9-18);
  • Ore suplimentare plătite;
  • Deplasări in interes de serviciu in tara si peste hotare.
  • Cursuri de formare și dezvoltare profesională;
  • Mediu de lucru profesionist;
  • Telefon si mașina de serviciu;
  • Adresa oficiului: mun. Chișinău, str. Uzinelor 5D.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide