Specialist SEO

Suntem în căutare de:

Suntem în căutarea unui Specialist SEO talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre dinamică. Rolul implică gestionarea și implementarea strategiilor SEO pentru a îmbunătăți vizibilitatea site-urilor noastre, a conduce traficul organic și a îmbunătăți performanța online în general. Candidatul ideal va fi pasionat de industria digitală, va avea o înțelegere profundă a algoritmilor motoarelor de căutare și va fi capabil să genereze rezultate tangibile într-un mediu dinamic și în continuă schimbare.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor SEO pentru a crește clasările site-urilor în rezultatele motoarelor de căutare.
  • Identificarea și analizarea cuvintelor cheie pentru optimizarea conținutului site-urilor.
  • Monitorizarea și analizarea performanței site-urilor, identificarea zonelor pentru îmbunătățire și implementarea modificărilor necesare.
  • Colaborarea cu creatorii de conținut pentru a asigura optimizarea conținutului site-ului pentru motoarele de căutare.
  • Păstrarea la curent cu tendințele din industrie și algoritmii motoarelor de căutare pentru a adapta strategiile în consecință.
  • Elaborarea regulată a auditurilor SEO și furnizarea de recomandări pentru îmbunătățiri continue.
  • Generarea rapoartelor regulate privind metricile de performanță SEO și prezentarea rezultatelor echipei.

Cerințe:

  • Experiență demonstrată în funcția de Specialist SEO sau rol similar.
  • Cunoștințe profunde ale algoritmilor motoarelor de căutare și factorilor de clasare.
  • Experiență în utilizarea instrumentelor și platformelor de analiză SEO (de exemplu, Google Analytics, SEMrush, Moz, etc).
  • Înțelegere solidă a celor mai bune practici SEO on-page și off-page.
  • Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor.
  • Abilitatea de a lucra independent și în echipă.
  • Absolvent al unei facultăți de Marketing, Comunicare sau un domeniu similar.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant
  • Echipă dedicată și susținătoare

Alte anunțuri publicate de această companie