Șofer automacara

Anunțăm următorul post vacant:

Atribuții de funcție:

  • Conducerea și exploatarea macaralei conform regulilor de circulaţie rutieră și normelor de exploatare tehnică stabilite în R.M.
  • Conducerea și exploatarea altor mijloace de transport în lipsa volumului de lucru pentru macara.
  • Conduce unităti de transport conform categoriei de conducere pe care le deţine „B, C", „B, C, D", „B, C, D, E" etc.
  • Asigură buna funcţionare și curățare a unităţii de transport deservită.
  • Alimentează unitatea de transport deservită cu carburanţi, lubrifianti si agenţi refrigerenţi conform cerinţelor exploatării tehnice a unităţilor de transport.
  • Verifică starea tehnică a vehiculului deservit, pregatește unitatea de transport pentru revizia tehnică anuală.
  • Perfectează foile de parcurs.
  • Parchează vehiculul în locul stabilit la sfărşitul zilei de muncă.
  • Asigură îmbarcarea transportarea şi debarcarea corectă a personalului.

Cerințe față de candidat:

  • Cunoaşte şi respectă cu stricteţe prevederile legislaţiei în vigoare cu privire la circulaţia pe drumurile publice.
  • Cunoaște limbi română și rusă.
  • Cunoașterea regulilor de îmbarcarea transportarea şi debarcarea corectă a personalului.
  • Experiența în depanarea deranjamentele nesemnificative, care nu necesită demontarea mecanismelor.
  • Cunoaște pregatirea unităţii de transport pentru revizia tehnică anuală conform normelor în vigoare.
  • Responsabil, punctual.
  • Cinstit, loial si disciplinat, cu o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care vine in contact.

Ce oferim:

  • Angajare oficială
  • Program standard 8 ore/ 5 zile în săptămînă
  • 28 de zile de vacanță plătită
  • Concediu de boală plătit

Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md.

Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.

Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!

Alte anunțuri publicate de această companie