Regional Territory Manager (România)

Clientul nostru este o companie specializată în distributia si importul de produse DIY, cu sediul in Bucuresti. În legătură cu extinderea, compania caută un specialist pentru funcția de:

REGIONAL TERRITORY MANAGER (ROMÂNIA)

Responsabilități:

  • Analizarea și monitorizarea tendințelor pieței de bricolaj și identificarea oportunităților de creștere.
  • Evaluarea cererii de produse și a comportamentului consumatorilor.
  • Colectarea și analizarea informațiilor despre concurenți (prețuri, produse, strategii de marketing).
  • Elaborarea de rapoarte detaliate privind activitatea concurenților.
  • Analizarea performanței produselor companiei pe piață.
  • Recomandarea ajustărilor și îmbunătățirilor pentru portofoliul de produse.
  • Monitorizarea activității agenților de vânzări pentru a asigura îndeplinirea obiectivelor de performanță.
  • Evaluarea strategiilor de vânzări și a eficienței echipelor din teritoriu.
  • Realizarea rapoartelor periodice cu privire la constatări și recomandări.
  • Efectuarea deplasărilor frecvente pe teritoriul României pentru a colecta date și a evalua în mod direct piața și activitatea agenților de vânzări.

Cerințe:

  • Minimum 3-5 ani de experiență în domeniul auditurilor teritoriale, vânzărilor sau analizelor de piață în sectorul bricolajului sau domenii similare.
  • Studii superioare în domeniul economic, marketing sau domenii conexe.
  • Abilități excelente de analiză și sinteză a informațiilor.
  • Capacitatea de a lucra independent și de a lua decizii bazate pe date concrete.
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare.
  • Capacitatea de a dezvolta și menține relații profesionale constructive.
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente și program de lucru flexibil.
  • Permis de conducere categoria B.
  • Cunoștințe bune de operare a pachetului Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint).

Compania oferă:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță.
  • Posibilități de dezvoltare profesională și avansare în carieră.
  • Automobil de serviciu pentru deplasări.

Dacă sunteți interesat de această ofertă, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, specificând denumirea postului. Pentru informații suplimentare, sunați la numărul de telefon: +373 782 08 500.

E-mail: dopomoga.staffing@gmail.com
+373 782 08 500

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide