Manager vânzări și export

Angajăm:

Cerintele postului:

  • Studii superioare;
  • Cunoasterea calculatorului la nivel avansat (MS Office);
  • Abilitati de comunicare asertiva si negociere:
  • Cunoașterea fluenta a limbilor româna și rusa, engleza – la nivel de comunicare;
  • Experiență în domeniu similar cel puțin 3 ani;
  • Cunoasterea actelor normative care reglementează procedurile de export;

Responsabilitati:

  • Participarea la elaborarae bugetului anual;
  • Asigurara indeplinirea planurilor/obiectivelor de vinzari ale companiei;
  • Raspunde de aplicarea si implementarea standerdelor si strategiilor de comercealizare si prezentare a produselor;
  • Analizeaza piata externa și rentabilitatea pe categorii de produse;
  • Vinzarea produselor în segmentul B2B;
  • Organizarea exportului marfar catre client;
  • Introducerea datelor in sistemul SRM;
  • Controlul creantelor comenciale;
  • Evidenta contractelor cu clientii.

Noi oferim:

  • Pachet salarial stabil si motivant;
  • Bonusuri si prime ocazitionale;
  • Automobil de serviciu și combustibil oferite de companie;
  • Acces la rețeaua corporativă de telefonie mobile;
  • Posibilitatea de autoafirmare si crestere profesionala;
  • Mediu de lucru pozitiv in echipa tinara, profesionista si motivate.

E-mail: hr@wetrade.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide