Manager în Transporturi - Șef parc auto

Danube Logistics

9 Septembrie 2024

Întreprinderea cu capital străin Danube Logistics S.R.L. - Operatorul și proprietarul Portului International Liber Giurgiulești (www.gifp.md) anunță următoare pozițe vacantă:

Cauți job-ul la care ai visat? Ți-l oferim noi într-o companie cu renume, cu salariu bun, oportunități de a crește profesional, experiență excepțională de lucru și colegi entuziasmați de ceea ce fac.

Care vor fi responsabilitatile si sarcinele:

  • va cunoaște și va respecta prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern și internațional de mărfuri;
  • planifică, organizează și controlează activitățile legate de transport;
  • coordonează și supraveghează activitatea conducătorilor auto;
  • programează și optimizează munca șoferilor în ture;
  • urmărește modul de întreținere și exploatare a mașinilor, starea tehnică și de curățenie;
  • păstrează și gestionează legătura cu autoritățile rutiere și furnizorii relevanți;
  • găsirea soluțiilor optime de desfășurare a transporturilor și comunicarea soluțiilor alese către persoanele terțe;
  • organizarea transporturilor în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute de standardele de activitate a Companiei;
  • optimizează costurilor legate de transport;
  • realizarea rapoartelor de activitate și prognozarea cheltuielilor aferente departamentului;
  • va duce la îndeplinire orice alte dispoziții specifice activității primite de la șeful sau ierarhic;
  • efectuarea deplasărilor săptămânale în Portul Giurgiulești, circa 2-3 în dependență de necesitate.

Ce oferim:

  • salariu stabil și competitiv, se negociază în dependență de abilitățile profesionale;
  • pachet social deplin;
  • concedii achitate;
  • perspectivă de creștere profesională.

Ce căutăm:

  • responsabilitate, loialitate, abilități de comunicare și organizare;
  • studii superioare si/sau certificări în domeniul transporturilor;
  • experienţă în domeniul tehnic - minim 2 ani;
  • dorință de a lucra în compania noastră și a se dezvolta continuu.
Te așteptăm în echipa noastră!

E-mail: resurse.umane@danlog.md
Telefon: (373) 78884030

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide