Director de Vânzări

Angajăm:

Pentru extinderea echipei de conducere angajăm un Director de Vânzări pasionat și experimentat pentru a juca un rol esențial în creșterea și dezvoltarea departamentului de vânzări.

Scopul Funcției:

  • Coordonarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru atingerea obiectivelor organizaționale, consolidarea relațiilor cu clienții și dezvoltarea unei echipe performante.

Atribuții Funcționale:

Elaborarea Strategiilor de Vânzări:

  • Dezvoltarea și implementarea unor strategii eficiente pentru atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări.
  • Analizarea continuă a pieței și identificarea oportunităților.

Gestionarea Echipei de Vânzări:

  • Supervizarea și îndrumarea echipei de vânzări pentru a asigura atingerea rezultatelor dorite.
  • Dezvoltarea continuă a competențelor membrilor echipei.

Raportare și Analiză:

  • Raportarea regulată a performanțelor echipei și prezentarea analizelor de piață.
  • Identificarea tendințelor și ajustarea strategiilor în consecință.

Relații cu Clienții:

  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții cheie.
  • Asigurarea satisfacției clienților și soluționarea eficientă a problemelor.

Dezvoltarea Parteneriatelor:

  • Identificarea și dezvoltarea parteneriatelor strategice pentru extinderea bazei de clienți.

Competențe și Calificări:

  • Experiență demonstrată într-o poziție similară, cu rezultate remarcabile în domeniul vânzărilor.
  • Abilități excelente de leadership și gestionare a echipei.
  • Capacitate dovedită de a elabora și implementa strategii de vânzări eficiente.
  • Abilități avansate de analiză și raportare.
  • Excelente abilități de comunicare și negociere.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și comisioane motivante.
  • Oportunități de avansare și dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant.
  • Posibilitatea de a influența direcția strategică a departamentului de vânzări.

Alte anunțuri publicate de această companie