Asistent de proiect în Secția ”Pregătirea participării Republicii Moldova la Expoziția Mondială ”Expo Osaka 2025”

Administraţia Societăţii pe Acţiuni “Centrul Internaţional de Expoziţii “Moldexpo” angajează pe perioadă determinată:

Locul: Chişinău, oficiul CIE”Moldexpo”SA
Durata contractului: până la 30 noiembrie 2025

1. Cerinţe faţă de candidat:

a) Studii: superioare , absolvite cu diplomă de licență (profil economic, administrare, relații internaționale);

  • Experienţă de muncă minim 3 ani;
  • Experiență în lucru cu autoritățile de stat, organizațiile sau companiile internaționale;
  • Experiență în realizarea anterioară a unor proiecte ( practicele anterioare de conlucrare cu instituțiile și organizațiile din Japonia) vor constitui un avantaj;
  • Experiență în organizarea procedurilor de achiziții publice va fi considerată un avantaj;
  • Cunoașterea avansată a limbilor engleză și română ( abilități de comunicare scrisă și verbală în acestea limbi);
  • Cunoștințe și abilități de comunicare în social media;
  • Abilități de elaborare a prezentărilor;
  • Abilități de analiză și planificare, angajament personal, eficiență, flexibilitate, focusare pe rezultate, inițiativă, dinamism, deschidere către nou, gândire creativă, promptitudine.

b) Principalele responsabilități și atribuții ale Asistentului de proiect:

  • Participă la planificarea activităților, actualizarea planului de lucru și monitorizarea stadiului realizării proiectului;
  • Elaborează documente și logistică necesară pentru activitățile și evenimentele organizate în cadrul proiectului în corespundere cu planul de acțiuni pentru organizarea participării Republicii Moldova la Expoziția Mondială ”Expo Osaka 2025”, asigurând pregătirea adecvată a acestora;
  • Elaborează devizul de cheltuieli necesare pentru buna desfășurare a proiectului;
  • Organizează activitățile legate de rutina proiectului: scrisori, note informative, rapoarte, e-mailuri, procese-verbale etc.;
  • Participă la organizarea ședințelor, evenimentelor și asigură secretariatul acestora;
  • Este responsabil de gestionarea corespunzătoare a documentației legată de proiect, centralizeazarea și păstrarea evidenței stricte a tuturor documentelor;
  • Este responsabil de comunicarea cu membrii grupului de lucru, comitetului organizatoric, cu organizatorii Expo Osaka 2025 și partenerii proiectului;
  • Participă la promovarea activităților de organizare și desfășurare a lucrărilor de pregătire a proiectului;
  • Organizează procesele de achiziție a bunurilor și serviciilor conform Planului aprobat, elaborează documentele de licitație, asigură perfectarea documentelor și păstrarea dosarului de achiziție în mod corespunzător;
  • Contribuie, la solicitarea superiorilor, la realizarea altor sarcini pentru bunul mers al proiectului.

c) Oferim:

  • Angajare oficială;
  • Mediu activ şi dinamic;
  • Salariu atractiv, pachet social;
  • Loc de muncă confortabil,
  • Posibilitatea de a continua activitatea în cadrul CIE ”Moldexpo” SA.

Candidații interesați sunt rugați să transmită CV-ul și scrisoarea de intenție la adresele: cadre@moldexpo.mdsecretariat@moldexpo.md cu indicarea postului pentru care se aplică.

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

Notă: Prin expedierea CV-ului, Vă exprimați acordul pentru prelucrarea datelor cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide