Asistent de Marketing pentru Conținut și SMM

Zazitex
companie specializată în MARKETING DIGITAL ȘI SOLUȚII IT
își extinde echipa. Suntem în căutarea unui coleg/colege pentru funcția de:

Compania Zazitex este în căutarea unui Asistent de Marketing pentru Conținut și SMM entuziast și creativ, care să se alăture echipei noastre dinamice. Dacă ești pasionat de marketing digital și social media, aceasta este oportunitatea perfectă pentru tine!

Sarcini și Responsabilități:

  • Asistență în crearea și gestionarea conținutului pentru platformele de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, Google etc.)
  • Asistență în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing pentru a crește vizibilitatea și angajamentul brandului
  • Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor de social media și ajustarea strategiilor în funcție de rezultate
  • Gestionarea calendarului de conținut și asigurarea publicării regulate a postărilor
  • Participarea la crearea campaniilor publicitare online (Google Ads, Facebook Ads, etc.)
  • Colaborarea cu echipa de design pentru a crea materiale vizuale atractive
  • Monitorizarea tendințelor și noutăților din domeniul social media și marketing digital
  • Elaborarea rapoartelor periodice privind performanța campaniilor și activităților de social media

Calificări și Cerințe:

  • Preferabil studii superioare în Marketing, Comunicare, Jurnalism sau un domeniu relevant
  • Experiență anterioară de minim 1 an în domeniul Social Media Marketing (SMM) și în setarea campaniilor publicitare online
  • Cunoștințe de bază despre platformele de social media și cele mai bune practici în marketingul digital
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limba română și rusă (cunoașterea limbii engleze/germane constituie un avantaj)
  • Creativitate și capacitatea de a genera idei noi și inovatoare pentru conținut
  • Abilități de analiză și interpretare a datelor pentru a optimiza performanța campaniilor
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona mai multe proiecte simultan

Ce Oferim:

  • Instruire și ghidare inițială pentru a te ajuta să te acomodezi și să te dezvolți în cadrul companiei
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără și dinamică
  • Mediu de lucru stimulant și posibilități de dezvoltare profesională
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive
  • Program de lucru stabil Luni - Vineri, de la 09:00 la 18:00
  • Angajare oficială, pachet social complet

Dacă ești interesat și crezi că ai calitățile necesare pentru a te alătura echipei noastre, te rugăm să trimiți CV-ul tău și o scrisoare de intenție la adresa de email: natalia.matei@zazitex.com

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide