Specialist in domeniul vamuirii - declarant stagiar

Politrans Broker SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Compania Politrans Broker SRL este în căutarea unui Specialist In Domeniul Vamuirii - Declarant Stagiar , care să se alăture echipei noastre. Acest rol este ideal pentru cineva care dorește să își înceapă cariera în domeniul vamuirii și să devină parte a unei echipe dinamice.

Responsabilități:
- Asistarea în pregătirea și procesarea declarațiilor vamale.
- Învățarea reglementărilor vamale și a procedurilor de import/export.
- Colaborarea cu agenții vamali și clienții pentru asigurarea conformității cu legislația în vigoare.
- Participarea la sesiuni de formare și dezvoltare profesională.

Cerințe:
- Absolvent de studii superioare sau în curs de finalizare, preferabil în domeniul economic sau juridic.
- Atenție la detalii și abilitatea de a lucra într-un mediu rapid și dinamic.
- Cunoștințe de bază în legislația vamală constituie un avantaj.
- Abilități bune de comunicare în limba română și rusa.
- Disponibilitatea de a învăța și de a se adapta la cerințele postului.

Oferim:
- Program de mentorat și formare profesională continuă.
- Oportunități de avansare în cadrul companiei.
- Un mediu de lucru prietenos și suportiv.
- Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.

Dacă sunteți interesat(ă) să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de email: politransbrok@gmail.com
Telefon:
069811881, 022-815839
Persoana de contact:
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide