Operator/Operatoare „Serviciul 112” (pe perioadă determinată) - 3 funcții

Oraș: Chișinău
Studii: Colegiu
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: În ture
Context:
Serviciului naţional unic pentru apelurile de urgenţă 112 este o instituţie publică, cu misiunea de preluare în regim 24 de ore din 24, 7 zile pe săptămână a apelurilor de urgență de la populație parvenite la numărul 112 pe întreg teritoriul Republicii Moldova, procesarea primară a acestora cu asocierea datelor relevante și alertarea serviciilor specializate de urgență, precum și recepționarea și stocarea informației privind rezultatul intervenției.
Responsabilități:

Recepţionarea, înregistrarea, localizarea apelurilor de urgență comunicate prin telefon, echipamentelor radio, dispozitivelor automate de alertă și alte mijloace;
Stabilirea circumstanţelor situaţiei de urgenţă;
Procesarea apelurilor de urgenţă şi transmiterea informaţiei către dispeceratele Serviciilor situațiilor de urgență (SSU), precum şi către autorităţile competente, în funcţie de natura evenimentelor;
Recepţionarea şi înregistrarea datelor şi informaţiilor privind evoluţia situaţiilor de urgenţă şi rezultatul intervenţiilor de la SSU.

Condiţiile pentru ocuparea funcţiei vacante:

Deţinerea cetăţeniei Republicii Moldova;
Studii: cel puțin medii de specialitate;
Cunoaşterea limbii de stat și/sau a unor limbi vorbite pe teritoriul Republicii Moldova, precum şi de circulaţie internaţională.

Cunoştinţe:

Abilităţi bune de utilizare a calculatorului;
Abilități excelente de vorbire și comunicare (scris și vorbit);
Rezistență la stres.

Condiții de muncă:

Salariu atractiv;
Program de muncă în schimburi;
Angajare oficială;
Instruire inițială și dezvoltare profesională continuă.

CV-ul și întrebările suplimentare pot fi expediate la adresa de e-mail: hr@112.md, menţionând postul pentru care se aplică (Operator/Operatoare „Serviciul 112”).
Informaţia despre data şi ora interviului va fi adusă la cunoştinţa individual fiecărui candidat admis la concurs. E-mail: hr@112.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide