Mentor/trainer

Terre des hommes
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Locul de muncă: În locația angajatorului
Terre des hommes Moldova este în căutarea a 5 mentori/traineri sau a unei echipe de mentori/traineri ce or/va livra trainingul de antreprenoriat în cadrul unei tabere de vară, organizată pentru 25 de elevi și vor/va oferi, ulterior, tinerilor instruiți mentorat pe o perioadă de 2 luni.

Proiectul este implementat în 25 instituții de învățământ, din 5 raioane din Moldova: Soroca, Nisporeni, Călărași, Strășeni, Căușeni.

Scopul: formarea abilităților antreprenoriale la 25 de elevi din instituțiile partenere ale proiectului.

Obiectivele:

Instruirea a 25 de tineri în domeniul dezvoltării unei idei de afaceri;
Oferirea sesiunilor de mentorat, pe parcursul a 2 luni, tinerilor participanți la instruire și echipelor locale care vor fi create ulterior în școli.
Responsabilitățile echipei de traineri/mentori:

Formarea agendei și a trainingului celor 3 zile de tabără de inovare și business.
Formarea unui suport informațional benefic participanților ce vor include etapele presupuse într-un plan antreprenorial și/sau de business.
Livrarea trainingului de 3 zile a taberei de inovare și business.
Cel puțin 15 ore de mentorat.
Evaluare și feedback din partea participanților.
Raportare activităților de instruire/raportarea activităților de mentorat.

Persoanele interesate și care întrunesc condițiile specificate, sunt invitate să expedieze:

CV-ul
Scrisoare de motivație de maximum o pagină, în care vor indica experiența relevantă, precum și motivația de a ocupa această poziție.
Dosarele de concurs vor fi expediate la adresa de e-mail: andrei.didenco@tdh.ch, până la data de 10 iunie 2022, cu mențiunea „Mentor/trainer tabăra de antreprenoriat” + numele și prenumele dvs. Se vor lua în considerare doar dosarele complete și depuse în termen.
- Experiență și cunoștințe relevante în domeniul antreprenoriatului și domeniul afacerilor.
- Experiență de lucru cu tinerii și livrarea informațiilor prin metode non-formale și atractive tinerilor.
- Cunoașterea limbii române și abilități bune de comunicare.
Persoana de contact:
Didenco Andrei
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide