Manager comercial, Geocycle

Lafarge Ciment (Moldova) S.A.
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Despre postul de muncă:
În calitate de Manager Comercial, în cadrul departamentului Geocycle, vei oferi suportul Echipei Industriale în atingerea obiectivelor de Sustenabilitate și Decarbonizare a operațiunilor. Vei contribui la implementarea principiilor de economie circulară și vei fi responsabil pentru promovarea și vânzarea soluțiilor de gestionare a deșeurilor către întreprinderi, municipalități și alte organizații. Această poziție necesită o înțelegere profundă a ierarhiei de gestionare a deșeurilor, proceselor industriale, respectarea reglementărilor și abilități eficiente de comunicare.
Responsabilități:

Vei fi mereu la curent cu tendințele industriilor din RM, reglementările de mediu și progresele înregistrate în tehnologiile de gestionare a deșeurilor;
Vei efectua cercetări de piață pentru a identifica potențialii clienți / industrii, fluxuri de deșeuri sau subproduse generate și pentru a înțelege nevoile lor specifice legate de gestionare a acestor fluxuri;
Vei dezvolta și implementa strategii eficiente de vânzări / colaborări pentru atingerea obiectivelor de economie circulara și sustenabilitate a companiei;
Vei colabora cu echipa de marketing / comunicare pentru a crea materiale promoționale care evidențiază serviciile companiei de gestionare a deșeurilor / subproduselor;
Vei colabora cu echipa de producție / logistică / proces privind transportul,evaluarea, recepția și gestionarea fluxurilor pe intern;
Vei identifica și aborda potențialii clienți interesați de soluțiile de management al deșeurilor / subproduselor;
Vei negocia și încheia contracte de colaborare / prestare servicii cu potențialii clienți;
Vei construi și menține relații puternice cu clienții existenți pentru a asigura parteneriatele pe termen lung;
Vei oferi clienților asistență și informații continue cu privire la cele mai bune practici de gestionare a deșeurilor, conformitatea cu reglementările și actualizările din industrie;
Vei acorda suport clienților în selectarea soluțiilor adecvate de gestionare a deșeurilor pe baza nevoilor lor specifice, a cerințelor de reglementare sau a cerințelor de acceptare a uzinei ;
Vei fi la curent cu cele mai bune practici aplicabile privind valorificarea deșeurilor / subproduselor în industria de producere a cimentului.

Ce căutăm:

Studii superioare în unul din domeniile: Ingineria mediului, Ecologie și Protectia Mediului, Facultatea de
Chimie/Materiale de Construcții sau într-un domeniu conex;
Experiență în vânzări, de preferință în domeniul gestionării deșeurilor sau al serviciilor de mediu - prezintă un avantaj;
Cunoștințe solide a practicilor de gestionare a deșeurilor și a cerințelor de reglementare;
Cunoștințe limba engleza – nivel mediu;
Cunoștințe pachet Office ( Word, Excel) - nivel mediu;
Abilități excelente de comunicare, prezentare și negociere;
Abilitate de a lucra independent și colaborativ în cadrul unei echipe;
Persoană organizată, agilă, cu dorință de învățare continuă.

Ce oferim:

Salariu motivant pentru candidatul potrivit (selectat prin interviu)
Bonus anual pentru atingerea obiectivelor setate conform politicii societații.
Oportunități de dezvoltare și creștere profesională atât la nivel local cât și international în Cadrul Grupului Holcim.

Locația: Chișinău, Rezina
Provocarea aceasta este pentru DVS? Atunci trimiteți CV-ul la adresa noastră de e-mail: recrutare-mda@lafarge.com cu indicarea titlului ” Aplicare pentru Manager Marketing”
Web: www.lafarge.com
Web grup Holcim: www.holcim.com
Doar persoanele selectate în baza CV-urilor expediate vor fi invitate la interviu. Mult succes!
Mobilitate națională, Permis de conducere obligatoriu. E-mail: recrutare-mda@lafarge.com
Web: www.lafarge.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide