Jurist

Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Munca partiala / Cumul
Angajam Jurist

1. Relații funcționale:
În baza competenței pe care o are, colaborează cu toți factorii decizionali pe linie de serviciu .
2. Pregatirea si experiența:
- Studii superioare juridice (Facultatea de Drept)
- experiența relevantă pe un post similar
- cunoașterea limbii ruse, binevenit, cunoașterea limbii engleze
- excelente abilități de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteză
- bune cunostințe de operare PC

3.Atribuții specifice postului
-Analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteze conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
- analizeaza si aproba toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
- consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;
-participa la audiente impreuna cu Directorul general.
4. Responsabilitatile postului
-respectă norma stabilita de conducerea companiei privind desfășurarea fiecărei obligațiuni în parte
-răspunde in fața șefilor ierarhic superiori pentru activitatea desfașurată
-rezolvă conform ligislației si codului penal in vigoare, toate interesele companiei.
5. Aptitudini apreciate
-asumarea responsabilităților,perseveranță
-echilibru emoțional, capacitate de concentrare, flexibilitate in gindire.
6. Program de lucru- flexibil
7.Salarizare- negociabil
Persoana de contact:
Eliza
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide