Jurisconsult

cardiax-plus srl
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Jurist
Cerințe de bază:
- Studii superioare juridice (Facultatea de Drept), licenţă, masterat;
- experienta relevanta pe un post similar;
- cunoasterea generala a domeniului de activitate;
- excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
- bune cunostinte de operare PC;

Responsabilitati si sarcini:
- analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteze conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
- analizeaza contractele de munca intre companie si angajati si propune solutii pentru buna desfasurare a activitatii;
- analizeaza si aproba toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- verifica si tine evidenta contractelor , precum si debite neachitate ale societatii;
- raspunde de evidenta, corespondenta si arhivarea actelor societatii;
- tine permanent legatura cu agentii economici pentru lichidarea restantelor si a modului, daca sunt multumiti de activitatea pe care o desfasoara societatea;

Beneficii:
- salariu negociabil;
- perspectiva de crestere profesionala;
- pachet social complet;
- prînz gratuit.

Expediați Cv-ul dvs.( cu informatii ce corespund realităţii= la adresa: hr@cardiax.md sau office@cardiax.md

La interviu de prezentat originalul sau copia carnetului de munca.
Telefon:
022-572122
Persoana de contact:
oxana
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide