Farmacist

Centrul pentru Achizitii Publice Centralizate in Sanatate
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Centrul pentru Achiziții Publice Centralizate în Sănătate
anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de
Farmacist

Obiectivele postului: Desfășurarea procedurilor de achiziții publice

Cerințe minime obligatorii:

- Studii superioare sau medii de specialitate în domeniul “Farmacie”
- Cunoștințe de operare a calculatorului la nivel de utilizator și cunoașterea avansată a aplicațiilor MS Word și Excel;
- Competențe lingvistice: cunoașterea limbelor romană, rusă și engleză;
– Competențe: integritate, responsabilitate, profesionalism, perseverență, lucru în echipă, orientare către rezultate, credibilitate, capacitatea de a rezolva probleme, învățare și dezvoltare continuă;
- Abilități excelente de comunicare verbală și în scris, capacitate de analiză și sinteză a informației, capacitate de însușire rapidă a metodelor noi de lucru.

Cerințe suplimentare ce vor constitui un avantaj:

- Experiență specifică în domeniul achizițiilor publice și/sau domeniul farmaceutic;
- Cunoașterea legislației din domeniul achizițiilor publice și domeniul farmaceutic;
- Cunoaștere unor limbi moderne (altele decât engleza).

Principalele atribuții funcționale:
- elaborarea documentației de atribuire;
- participarea în cadrul grupurilor de lucru pentru achiziții;
- introducerea datelor în Sistemul Informațional Automatizat “Registrul de Stat al Achizițiilor Publice”;
- evaluarea ofertelor prezentate în cadrul procedurilor de achiziții publice de medicamente;
- alte activități aferente procesului de achiziție publică.

Pentru participarea la concurs remiteți CV-ul la adresa de e-mail: office@capcs.md , sergiu.balta@capcs.md, tel. 022884244. Adresa: mun. Chișinău, str. Korolenko, 2/1

Vor fi contactate prin e-mail doar persoanele care întrunesc condiţiile concursului.

Bibliografie recomandată:

- Legea nr. 131 din 03.07.2015 privind achiziţiile publice;
- Hotărârea Guvernului nr. 667 din 27.05.2016 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la activitatea grupului de lucru pentru achizitii;
- Hotărârea Guvernului nr. 1128 din 10.10.2016 cu privire la Centrul pentru achiziții publice centralizate în sănătate;
- Hotărârea Guvernului nr. 9 din 17.01.2008 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la întocmirea şi păstrarea dosarului achiziţiei publice;
- Legea nr. 1456 din 25.05.1993 cu privire la activitatea farmaceutică;
- Legea nr. 1409 din 17.12.1997 cu privire la medicamente.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide