Educator

Sun Kids
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Ce așteptăm de la tine?
- să zâmbești și să știi să îți construiești fericirea, pentru că numai așa le poți permite copiilor să fie fericiți;
- să fii o persoană caldă, calmă, echilibrată și organizată, care să managerieze cu dăruire grupul de copii;
- să ai grijă de dezvoltarea copiilor să să conștientizezi că ai o influență covârșitoarea asupra formării lor;
- -să ai abilitatea de a lucra cu obiective și capacitatea de a înțelege “de ce-ul?” din spatele activităților educaționale;

Sarcinile de bază:
1. Respectă prevederile legislației în vigoare în activitate;
2. Respectă Instrucțiunea cu privire la Ocrotirea Vieții și sănătății Copiilor;
3.Formarea personalității copilului respectînd nivelul și ritmul propriu de dezvoltare;
4.Realizează planificări corecte și eficiente ale învățării integrate;
5. Asigură protecția copiilor față de orice formă de violență;

Responsabilităţile:
1. Poartă responsabilitate de securitatea beneficiarilor pe timpul de activitate;
2. Respectă cu stricteţe confidenţialitatea referitor la situaţia beneficiarilor;
3. Selectează modalitatile de comunicare in functie de continutul informatiei, particularitatile de varsta si individuale ale copiilor, respectarea diversitatii culturale a acestora;
4. Transmite informatii cu caracter instructiv-educativ;
5. Faciliteaza comunicarea cu copiii;
6. Informeaza periodic familia copilului cu privire la progresul acestuia, comportamentul social etc;
7. Cunoaste, respecta si aplica personalizat curriculumul national, corespunzator specificului grupei de copii;
8. Elaborează proiecte didactice pentru activitatile desfasurate cu copiii, tinand cont de specificul copiilor;
9. Identifica resursele informationale adecvate continuturilor stabilite;
10. Amenajează mediului educational in conformitate cu tipul de activitate desfasurata (activitate in perechi, invatarea prin cooperare etc.) astfel incat sa ofere posibilitati multiple de desfasurare eficienta a activitatilor;
11. Incurajeaza implicarea copiilor in amenajarea mediului educational;
12. Completeaza fişa de observatii asupra copiilor;
13. Identificarea nevoilor de formare si planificarea activitatilor metodice;
14. Realizează zilnic plimbări scurte cu beneficiarii;
15.Încurajează beneficiarii să respecte regimul zilnic al centrului
16. Îngrijește de copii conform necesităților acestora.

Cerințe față de candidați:
• Studii superioare de profil;
• Experienţă de muncă minim 2 ani;
• Cunoasterea limbii romane /rusa
• Program de lucru full time;
• Salariu atractiv;
• Mediu de lucru plăcut si dinamic.

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV cu poza la adresa: teremok.eca@mail.ru cu specificarea postului pentru care aplica sau sa ne contacteze la nr de telefon 067655444
Telefon:
067655444
Persoana de contact:
Ecaterina
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide