Diriginte de şantier (salariu de la 25000 lei)

Stayer
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: 25000 MDL
Program de muncă: Full-time
Suntem o companie națională din industria construcțiilor, care pune accent pe dinamism, performanță și corectitudine. Împreună formăm o echipă puternică, în care fiecare angajat contribuie la succesul Companiei, iar toate rezultatele obținute înseamnă progres şi bunăstare pentru întreagă societate.

Responsabilitățile dirigintelui de șantier sunt:

organizarea ciclului complet al lucrărilor de construcții și montaj;
lucrul cu documentele normative în construcţii;
întocmirea și coordonarea graficelor de lucru;
urmărește realizarea construcției în conformitate cu prevederile contractului,a proiectelor, a caietelor de sarcini și a reglementarilor tehnice în vigoare;
verifică respectarea tehnologiilor de execuție, în vederea asigurării nivelului calitativ prevăzut în documentația tehnică, în contract și în normele tehnice în vigoare;
conducerea brigăzilor de construcții;
relaționare cu organele de control (responsabile pentru supraveghere tehnică, de autor);
controlul calității și termenelor de executare a lucrărilor;
monitorizarea lucrărilor de subantrepreză;
participă la recepția calitativă a lucrarilor pe categorii de lucrări și semnează procese verbale de recepție calitativă;
participă la verificarea în fazele determinante și la întocmirea proceselor-verbale de lucrări ascunse;
verifică respectarea cerintelor stabilite de lege privind calitatea în construcții în cazul efectuării de modificări ale documentației sau adoptării de noi soluții care schimbă condițiile tehnice inițiale;
avizează dispozițiile de șantier emise de proiectant. Urmăreste respectarea întocmai de către executant a măsurilor dispuse de proiectant sau de organele abilitate;
preia documentele de la executant și proiectant și completează cartea tehnică a construcției cu toate documentele prevăzute de reglementările legale.

Cerințe

Studii în domeniul construcțiilor industriale și civile;
Cunoștințe de operare PC, cunoașterea programelor Word, Excel (cunoștințe de AutoCad, WINSMETA sunt binevenite), abilitate de a lucra cu devizele de cheltuieli;
Deținerea certificatului de atestare;
Experiență de lucru în intr-un post similar minim 3 ani.
Posesia autovehiculului propriu este un avantaj;
Permis de conducere categoria ”B”.

Abilități

Excelente abilități organizatorice și multitasking
Competențe de comunicare
Integritate
Entuziasm
Abilitatea de a delega sarcini
Abilități de formator de echipe
Abilități de rezolvare a problemelor

Ce veți obține din această experiență?

Dezvoltare profesională dinamică.
Oportunități de creștere în carieră într-o companie modernă.
Oportunitate de a conlucra cu companii internaționale în domeniul construcțiilor.
Libertatea în a-ți manifesta ambițiile și personalitatea.
Colegi prietenoși și mediu de lucru plăcut.
Salariu competitiv în dependență de experiență și capacități + facilități (de la 25000 lei).

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane la adresa de e-mail: info@stayer.md, tel.: 069200380. E-mail: info@stayer.md
Telefon: 069200380
Telefon:
069200380
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide