Avocat stagiar

Biroul Avocatului
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Biroul Avocatului anunţă concurs pentru poziţia vacantă de avocat stagiar, stagiul se efectueaza cu titlu gratuit . Anunţul este destinat persoanelor ce îşi doresc o carieră de avocat. Activitatea avocatului stagiar va fi supravegheată, coordonată şi ghidată de avocatul îndrumător. Avocatul stagiar va beneficia de:
- Masa de lucru in birou cu posibilitatea de a primi clientii și a pleda în instanțele de judecată;
- Posibilitatea de a acumula experienţă, de a beneficia de sfaturi utile şi îndrumări practice necesare în procesul exercitării profesiei de avocat;
Cerințe:
- Bune cunoștințe teoretice, ambițios, foarte organizat/ordonat (bun management al documentelor, întîlnirilor, clienților, etc);
- Rezistent la muncă în condiții de stress;
- Bună cunoaștere a legislației R. Moldova;
- Abilități în utilizarea calculatorului;
- Licenţiat în drept.
Responsabilităţi de bază ale avocatului stagiar:
- Redactarea, revizuirea şi verificarea documentelor;
- Pregătirea dosarelor pentru avocatul îndrumător;
- Întocmirea proiectelor de cereri, demersuri, referințe, plângeri, etc.;
- Reprezentarea intereselor clienţilor biroului în procesele civile;
- Asistarea avocatul îndrumător în şedinţele de judecată în cadrul proceselor civile.
Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul: botnarialina@gmail.com
Persoana de contact:
botnarialina@gmail.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide