Asistent social

AO "Concordia.Proiecte sociale"
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilitati:
- formează și gestionează dosarele personale ale copiilor instituționalizați
- colaboreaza cu institutiile necesare pentru clarificarea situatiei sociale si juridice a copiilor
- pregătește actele necesare pentru înmatricularea copiilor in institutiile de invatamint de nivel mediu, de specialitate si superior
- se implică în procesul de reintegrare a copiilor în familia biologică
- elaboreaza planul de interventie sociala pentru fiecare copil in colaborare cu psihologul si educatorii
- intocmeste rapoarte lunare şi anchete sociale de evidenţă a copiilor şi a eficienţei masurilor de interventie in colaborare cu psihologul
- petrece seminare saptaminale cu copiii, privind dezvoltarea psihosociala si integrarea copiilor in societate
- organizează seminare psihologice cu educatorii
- monitorizează reușita școlară a copiilor
- organizează excursii cu copiii
- întocmește fisele psihoemotionale ale copiilor

Cerinte faţă de candidaţi:
- Studii superioare în domeniul asistență socială / jurisprudenta
- Experienţă practica în domeniu protectiei copilului minim 3 ani
- Constituie avantaj specializările postuniversitare în domeniul protectiei copilului, psihologiei adolescentului, experienta relevanta in domeniul protectiei copilului
- Abilitati de relationare cu reprezentantii institutiilor si ai altor organizatii
- Cunoaşterea limbilor română şi rusă
- Cunoştinţe operare PC
- Capacitatea de interacțiune și comunicare cu copii și educatorii
- Motivatie pentru a lucra cu copii, dinamism, capacitate de organizare
- Entuziasm si seriozitate
- Spirit de inițiativă

Oferim:
- Munca stabila intr-o companie stabila.
- condiţii bune de muncă
- salariu motivant şi regulat
- pachet social
- activitate responsabilă, interesantă
- lucru într-o echipă tînără si activă

Deadline de transmitere a CV-urilor este 31 mai 2013.
Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de email: daria.iamboglo@concordia.or.at
indicînd POZITIA la care aplică Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu!
Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la nr. de telefon: 0 22 23 55 81.
Telefon:
022-235581
Persoana de contact:
Daria
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide