Specialist(ă) în relații publice

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Suntem în căutarea unui Specialist (ă) în relații publice cu experiență și cunoștințe solide în domeniul relațiilor publice, capabil să dezvolte și să implementeze strategii de informare publică pentru a spori vizibilitatea și imaginea Companiei.

Cerințele postului:

  • Studii superioare în domeniul relațiilor publice, marketing, business, sau alte domenii relevante.
  • Experiență de muncă minim 2 ani.
  • Cunoștințe solide despre tendințele actuale din domeniul comunicării.
  • Abilități organizatorice, spirit de echipă în coordonarea activităților.
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare.

Responsabilități:

  • Elaborarea strategiei și planurilor de PR pentru promovarea serviciilor Companiei.
  • Editează comunicate de presă, prezentări ale companiei, articole pentru website, newsletter, broșuri etc.
  • Participarea activă la dezvoltarea căilor de comunicare externă și internă.
  • Monitorizează modalitate de cheltuire a bugetului de promovare.
  • Gestionarea relațiilor de parteneriat pentru colaborări constructive în cadrul diferitor proiecte.
  • Organizarea evenimentelor, conferințelor de presă, și a altor evenimente legate de promovarea Companiei.
  • Colaborarea cu alte departamente ale Companiei, pentru a asigura coerența comunicării și a mesajelor transmise publicului.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Un mediu de lucru pro activ;
  • Oportunități nelimitate de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariu stabil.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060 214898.

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060 214898

Alte anunțuri publicate de această companie