Expert Financiar, Departamentul Contabilitate şi Finanţe

Sarcini și responsabilități:

  • vei elabora și actualiza  actele normative ce ţin de metodologia evidenţei contabile în conformitate cu cerinţele legislaţiei în vigoare şi IFRS;
  • vei examina toate produsele și procesele în bancă și vei elabora metodologia de evidență contabilă a operațiunilor în conformitate cu IFRS;
  • vei acorda suport metodologic subunităților băncii pe probleme de evidența contabilă conform actelor normative interne și prevederilor IFRS.

Cerinţe față de candidat:

  • studii superioare sau master în științe economice, cu accent pe contabilitate;
  • cunoașterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS), deținerea certificatelor în domeniul IFRS (ACCA, DIPIFR, CAP/CIPA și altele) constituie un avantaj;
  • experiență profesională în  domeniul organizării sau reglementării evidenței contabile conform IFRS;
  • experiența profesională în calitate de  auditor în  cadrul unei companii de consultanță sau audit ar constitui un avantaj;
  • cunoașterea produselor bancare și experiența în calitate de specialist metodologie în bănci constituie un avantaj;
  • abilități înalte de comunicare verbală;
  • cunoașterea fluentă a limbii engleze;
  • abilități de a prelucra și a edita texte;
  • cunoașterea la nivel avansat a MS Excel, Word, Power Point.

Ce oferim:

  • Mediu de muncă profesionist și oameni care te vor inspira în ritmul Agile;
  • Tichete de masă, servicii bancare preferențiale și pachet corporativ;
  • O gamă largă de reduceri la partenerii maib;
  • Oportunități excelente de a avea autonomie în poziție, de a te bucura de viața profesională împreună cu echipa noastră și de a fi contribuitorul cheie în construirea unei bănci Agile.

Ne vom bucura să facem echipă comună!

Transmite CV-ul pe adresa resurseumane@maib.md, indicând poziția pentru care aplici.

* Doar candidații selectați vor fi contacți.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide