Specialist coordonator al Biroului E-comerț, Direcția marketing și vânzări

Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”

ANGAJEAZĂ

Ești interesat de comerțul electronic? Înțelegi procesele logistice și de business a vânzărilor online?
Avem un post vacant pentru tine!
Dacă ești curios de segmentele în plină dezvoltare și vrei să lucrezi cu platforme internaționale precum (Aliexpres, Ebay, Joom) te așteptăm în echipa noastră.

Responsabilități și sarcini:

  • Construirea, gestionarea și dezvoltarea relațiilor logistice între partenerii internaționali pentru dezvoltarea comerțului electronic;
  • Negocierea și încheierea acordurilor cu partenerii pentru crearea lanțurilor logistice eficiente;
  • Prezintă propuneri de căi logistice și parteneriate pentru dezvoltarea comerțului electronic;
  • Definirea și implementarea strategiei de dezvoltare a comerțului electronic cu departamentele funcționale (marketing, IT, vânzări, etc.);
  • Dezvoltarea planului de vânzări, realizarea KPI și obiectivelor;
  • Analiza și identificarea noilor tendințe de comerț electronic și oportunităților de creștere;
  • Analiza competitorilor, prețurilor și a tendințelor de cumpărare ale clienților;
  • Analizează piața internațională, cererea și ofertele pentru a identifica punctele forte, punctele slabe și oportunitățile de afaceri;
  • Lucru cu agenții economici care au nevoie de soluții logistice;
  • Creșterea volumelor de export;
  • Întocmirea de rapoarte analitice și financiare (capacitatea de a trage concluzii și de a lua decizii).

Cerințe:

  • Experiență în domeniu constituie un avantaj;
  • Experiență practică în utilizarea site-urilor/platformelor de comerț electronic;
  • Cunoașterea domeniului de comerț electronic și cum sunt construite lanțurile logistice globale;
  • Comunicarea fluentă în limba română, rusă și engleză;
  • Cunoștințe în utilizarea MS Office (Excel) și Google Analitic;
  • Independență în acțiune, o bună organizare a muncii proprii și implicare
  • Abilități analitice
Oferim:
  • Oportunitate de angajare pe termen lung;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Pachet social deplin;
Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md, indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

E-mail: hr@posta.md
Telefon: 022251221

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide