Șef/Șefă Secția sisteme aplicative

În calitate de operator al serviciilor electronice guvernamentale, I.P. "Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică" (STISC) are misiunea de a asigura administrarea, menținerea și dezvoltarea infrastructurii de tehnologie a informației, Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice, ca parte a reţelei de comunicaţii speciale și a sistemelor informaționale de stat, gestionarea infrastructurii unice a cheii publice a Guvernului, precum și implementarea politicii statului în domeniul securității cibernetice.

Domeniile de competență ale STISC sunt:

- Administrarea infrastructurii de tehnologie a informației și a Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice ca parte a reţelei de comunicaţii speciale;

- Administrarea și menținerea sistemelor informaționale de stat;

-Securitate cibernetică;

- Gestionarea infrastructurii unice a cheii publice (PKI) a Guvernului;

-Implementarea tehnologiilor informaționale în sectorul public.

Responsabilități:

  • Organizează și dirijează activitatea Secției și asigură îndeplinirea sarcinilor ce stau în fața acesteia. Dezvoltă sistemul de control managerial;
  • Contribuie la dezvoltarea sistemului de management al calității și securității informației în conformitate cu cerințele standardelor ISO 9001 și ISO/IEC 27001;
  • Coordonează și elaborează soluții tehnice pentru proiecte, studiază și coordonează documentația de proiect;
  • Coordonează elaborarea și respectarea politicii de securitate informațională a instituției;
  • Participă la selecția candidaților pentru suplinirea funcțiilor vacante din cadrul Secției;
  • Asigură confidențialitatea datelor cu caracter personal în conformitate cu prevederile legislative.

Cerințe:

  • Studii tehnice superioare preferabil în domeniul informaticii;
  • Cunoaşterea limbii de stat, ruse, și o limbă de circulație internațională;
  • Experiență în conducerea unei echipe, aplanarea situațiilor de conflict, menținerea și motivarea angajaților din echipă;
  • Responsabilitate, inițiativă, perseverență, comunicabilitate;
  • Gândire analitică și strategică, experiență în managementul proiectelor, implicarea în mai multe proiecte concomitent;
  • Abilități de multi-tasking și prioritizare a sarcinilor;
  • Apreciem tendința spre dezvoltarea profesională continuă.

Beneficii:

  • Schemă salarială atractivă;
  • Lucru ce cele mai noi tehnologii;
  • Training-uri de pregătire profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Contract de angajare în prima zi de muncă;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
  • Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de email: hr@stisc.gov.md.
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md.

E-mail: hr@stisc.gov.md
Telefon: 022820911

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide