Project Leader

HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său (producător global în domeniul industriei automotive) este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Scopul general al al funcției:
Planificarea, executarea și finalizarea proiectelor, de care este numit responsabil, conform termenilor și bugetului, inclusiv prin solicitarea resurselor și coordonarea membrilor echipei și a părților terțe cu scopul realizării proiectelor. Este responsabil de stabilirea obiectivelor proiectelor.

Atribuții:
  • Creează și execută planuri de lucru, inclusiv revizuiește și actulizează planuri de lucru ca să corespundă cerințelor.
  • Identifică resursele necesare, atribuie responsabilități individuale, organizează zilnic aspectele operaționale ale proiectelor.
  • Aplică în mod efectiv metodologia companiei și îmbunătățește standardele minimizând expunerea la riscuri a proiectului și urmărește continuu îmbunătățirea calității.
  • Asigură că documentația de proiect este completă, actualizată și arhivată corespunzător, inclusiv transmite rapoarte referitor la statutul proiectelor.
  • Coordonează și supervizează echipa implicată în proiect și o instruiește când este necesar.
  • Urmează implementarea tuturor sarcinilor referitoare la proiect conform termenilor.
  • Coordonează transferul proiectelor.
  • Informează echipa proiectului referitor la toate modificările referitoare la proiect, inclusiv informează superiorii.
  • Identifică oportunități pentru îmbunătățire și face propuneri constructive pentru modificări.
  • Asigură că cerințele clientului sunt satisfăcute.
  • Comunică eficient cu clientul ca să identifice necesitățile acestuia.
  • Propune măsuri de recompensare sau sancționare a personalului din subordine în conformitate cu legislația în vigoare şi politicile companiei.
  • Comunicarea în interesul companiei este efectuată doar cu instrumentele de comunicare securizate oferite de către companie: IBM Lotus Notes, telefonul fix si mobil corporativ.
  • Stabilește, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitățile personalului din subordine, în baza fișelor de post. Organizează acordarea concediului de odihnă și a zilelor libere pentru personalul din subordine.
  • Ia întotdeauna în considerare obiectivele de cost și optimizează costurile. Propune optimizări către management.
  • Participă la planificarea bugetului și este responsabil pentru menținerea cheltuielilor și a operațiunilor în cadrul unui buget.
  • Monitorizează și revizuiește performanța personalului și organizează intervențiile necesare pentru îmbunătățire;.
  • Identifică și raportează nevoile de formare pentru oamenii pe care îi coordonează, și asigură dezvoltarea continuă a acestora.
  • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic, care nu contravin legislației în vigoare şi funcției ocupate.
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare.
  • Minim 1-3 ani experienţă de muncă.
  • Cunoştinţe profunde privind utilizarea PC-ului.
  • Cunoştinţe limba română şi limba engleză nivel avansateză.
  • Abilităţi de comunicare, planificare, leadership, organizare şi control al activitaţii, de luare decizii.
  • Atitudine deschisă faţă de oameni, responsabilitate, disciplină, etică profesională, rezistență la situații de stres, eficiență, tendință spre dezvoltare profesională continuă.
Candidații interesați pot trimite CV-uri la adresa de e-mail HR-Consulting (www.search4staff.com): bb90@search4staff.com;

Pentru mai multe informații, vă rugăm să sunați la: +373 68898408

Vă rugăm să indicați codul postului vacant PL în linia de subiect sau în CV.

E-mail: bb90@search4staff.com
Telefon: +373 68898408

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide