Manager vânzări export

SA Bucuria angajează:

Descrierea postului:

  • Elaborarea politicilor și procedurilor organizaționale privind vînzările;
  • Stabilirea unui plan strategic pentru produsele noi;
  • Cercetarea și identificarea oportunităților de vânzare pe piețele locale și externe;
  • Aprobarea planurilor de vânzări;
  • Monitorizarea concurenței și a prețurilor oferite;
  • Emiterea comenzilor pentru livrare și colectarea produselor;
  • Promovarea produselor;
  • Gestionarea și menținerea unui nivel înalt de deservirere al unitațiilor comerciale și distribuitorilor;
  • Vizitarea permanentă a clienților și punctelor de vânzare.

Cerințe faţă de candidat:

  • Studii superioare în domeniul comerțului, marketing-ului/ economiei;
  • Persoană puternică, orientată către vânzări şi client;
  • Abilități de comunicare, convingere și negociere;
  • Capacitatea de a evalua obiectiv stocul de marfă, de a prognoza, analiza și lua decizii corecte și eficiente ce ține de rulajul acestora;
  • Capacitatea de lucru atât în echipă, cât și individual, aptitudini de planificare și autoorganizare;
  • Cunoasterea limbilor româna, rusă și engleză;
  • Cunoașterea tehnicilor de lucru MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Experienţă în domeniu vînzărilor minim 5 ani.

Compania oferă:

  • salariu competitiv;
  • pachet social integral;
  • primă lunară;
  • perspectiva creării unei cariere de succes într-o companie dinamică și perspicace;
  • trainig-uri și seminare de la partenerii companiei;
  • program de lucru 8:30 pînă la 17:00, de luni pînă vineri.

Persoanele interesate de postul vacant sunt rugate să expedieze CV-ul cu poza la adresa de e-mail: sp@bucuria.md.

E-mail: sp@bucuria.md
Telefon: 022 895535
Adresa: mun, Chișinău, str. Columna 162

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide