Manager Proiecte IT

Banca Comercială „EXIMBANK”, parte a Grupului Internațional Intesa Sanpaolo, angajează:

Responsabilități:

  • Gestionarea eficientă a proiectelor IT, respectând termenele și bugetele stabilite.
  • Interacțiune productivă cu membrii echipei tehnice și cu părțile interesate pentru a asigura o comunicare clară și eficientă.
  • Implementarea și monitorizarea celor mai bune practici de gestionare a proiectelor (AGILE, WATERFALL, ITIL, PRINCE2 ..).
  • Inspirarea și conducerea echipei pentru atingerea obiectivelor proiectului.
  • Identificarea, evaluarea și gestionarea riscurilor proiectului, elaborarea planurilor de mitigare și adaptarea la schimbările neprevăzute.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu membrii echipei, furnizorii și alte părți interesate.
  • Estimarea precisă a costurilor proiectului și alocarea eficientă a resurselor disponibile.
  • Soluționarea eficientă a problemelor, având abilități puternice de analiză și luare a deciziilor.
  • Documentarea proiectului, elaborarea rapoartelor concise și monitorizarea progresului proiectului.
  • Menținerea cunoștințelor actualizate în domeniul gestionării proiectelor, tehnologiei și tendințelor din industria IT.

Cerințe:

  • Expertiză în bugetare și gestionarea resurselor, inclusiv capacitatea de a estima cu precizie costurile proiectului și de a aloca resursele;
  • Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor;
  • Abilități dezvoltate în comunicare, organizare și multitasking;
  • Nivel înalt de motivație si dorința de implicare în proiecte noi;
  • Cunoașterea limbii engleze a nivel minim B2.

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Bonusuri de performanță în funcție de rezultatele obținute;
  • Tichete de masa;
  • Credite imobiliare și alte servicii bancare în condiții preferențiale;
  • Program de muncă hibrid - combinat între birou și lucru la distanță;
  • Orar flexibil de muncă;
  • Instruiri și team building-uri pentru dezvoltare personală și profesională;
  • Diversitate în activități și posibilitatea de a obține experiențe internaționale;
  • Program internaţional de sănătate fizică şi bunăstare mentală;
  • Facilități sportive precum teren de fotbal și sală de volei pentru promovarea unui stil de viață activ.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la e-mail: recrutare@eximbank.com.

Vor fi contactați doar candidații selectați.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide