Manager Logist

Anunț de Angajare:

Despre Alionexagro:

Alionexagro este un lider recunoscut în industria agricolă, specializat în soluții și produse pentru nutriția animalelor. În contextul extinderii echipei noastre dinamice, căutăm un Manager de Logistică motivat și entuziast pentru a contribui la dezvoltarea și eficientizarea activităților noastre logistice.

Locație: Municipiul Chișinău, comuna Stauceni, șos. Dubasarilor, nr. 14
Tipul postului: Full-time

Responsabilități principale:

  • Coordonarea și supervizarea tuturor activităților logistice ale companiei.
  • Gestionarea eficientă a problemelor operative legate de comenzi și distribuție.
  • Alocarea și distribuția zilnică a comenzilor către echipa de șoferi.
  • Proiectarea și optimizarea rutelor de transport pentru a maximiza eficiența livrărilor.
  • Supravegherea proceselor de transport și distribuție pentru asigurarea unei eficiențe optime.
  • Monitorizarea constantă a locațiilor camioanelor și starea încărcăturilor.
  • Rezolvarea reclamațiilor din partea șoferilor și asigurarea conformității cu reglementările de transport.
  • Menținerea și actualizarea documentației necesare și a statutelor încărcăturilor.

Studii și competențe necesare:

  • Absolvent de studii superioare sau medii de specialitate în domeniul transportului sau logisticii.
  • Experiență de cel puțin 2 ani într-o poziție similară, preferabil în domeniul distribuției sau transportului.
  • Proficiență în utilizarea PC-ului, inclusiv MS Excel și Word.
  • Fluență în limbile română, rusă și engleză, atât scris cât și vorbit.
  • Cunoștințe aprofundate în logistica auto și capacitatea de analiză și sinteză.

Calități personale:

  • Responsabilitate și punctualitate.
  • Abilitatea de a colabora eficient cu diverse departamente și de a lucra în echipă.
  • Capacitatea de a învăța rapid și de a se adapta la noi provocări.
  • Eficiență, onestitate și disciplină.
  • Abilități de comunicare și tact.
  • Diplomație și o atitudine pozitivă.
  • Rezistență la stres.

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu stabil și dinamic, cu angajare permanentă.
  • Program de lucru regulat de luni până vineri, de la 09:00 la 17:30.
  • Un salariu competitiv, care va fi negociat individual în urma interviului.
  • Un pachet social atractiv care reflectă valoarea pe care o aduceți echipei noastre.

Cum să aplicați:
Vă invităm să trimiteți CV-ul actualizat la adresa de email: hr@alionexagro.com.

Alte anunțuri publicate de această companie