Manager de produse Digital Channels

BC "Energbank" SA angajează:

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul economic și/sau tehnic prezintă un avantaj.
  • Experiență în activitatea cu aplicații mobile cel puțin 2 ani.
  • Cunoștințe a activității bancare, produselor de plată electronică, canale alternative și Digital Banking.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat prezintă un avantaj.

Principalele atribuții:

  • Elaborează, dezvoltă și administrează serviciile digitale de tip Online Banking/Mobile Banking.
  • Asigură menținerea serviciilor digitale Online Banking/Mobile Banking la nivel competitiv cu cele similare din piață.
  • Actualizează și implementează, în aplicația de tip Online Banking/Mobile Banking produsele noi.
  • Înaintează propuneri de îmbunătățire a produselor și proceselor existente, astfel ca să fie îmbunătățită experiența clientului, și participă la elaborarea caietului de sarcini.
  • Monitorizează ciclul de viață al produselor și serviciilor digitale, elaborează cerințe tehnice pentru produsele ce necesită modernizare, acordă suport IT la dezvoltarea produselor noi, remedierea și adaptarea lor conform reglementărilor legale.
  • Analizează profitabilitatea produselor digitale, elaborează și prezintă rapoarte periodice cu privire la produsele din gestiune.

Responsabilități:

  • Asigurarea confidențialității informațiilor, datelor și documentelor interne ale Băncii;
  • Respectarea cadrului legal aferent domeniului de cunoaștere a clientelei și prevenirii spălării banilor și finanțării terorismului.

Aptitudini:

  • Atenție la detalii și organizare eficientă a timpului de lucru;
  • Capacitate de analiză și sinteză, de evaluare a cerințelor de business;
  • Comunicare eficientă (scrisă și verbală), de prezentare și structurare a informațiilor;
  • Capacitate de lucru în echipă;
  • Creativitate și inițiativă în activitate;
  • Responsabilitate, disciplină, flexibilitate în activitate.

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.

  • Vor fi contactate doar persoanele selectate.
  • Datele cu caracter personal vor fi prelucrate de  către BC ”ENERGBANK” SA exclusiv în scopul și procesul angajării, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare. Aceste date nu vor fi transmise altor părți terțe fără acordul prealabil al subiectului datelor cu caracter personal.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide