Manager Auditor

Angajăm:

Suntem în căutarea unui profesionist dedicat pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Manager Auditor. Dacă aveți experiență în domeniul auditului și sunteți pregătit să vă asumați o poziție de conducere, vă invităm să faceți parte din echipa noastră dinamică.

Responsabilități:

  • Planificarea activităților de auditare;
  • Analizarea riscurilor și dezvoltarea măsurilor pentru reducerea acestora;
  • Managementul echipei de auditori, atribuirea responsabilităților și revizuirea performanței echipei;
  • Asigurarea finalizării în timp util a auditurilor;
  • Optimizarea procesului de audit pentru creșterea conformității și eficienței;
  • Supravegherea activității echipei și a asistenților de audit, asigurând conformitatea cu cerințele metodologiei de audit a clientului și cu cerințele legale, apreciind factorii de piață interni și externi relevanți, asigurând furnizarea eficientă și în timp util a angajamentelor;
  • Supravegherea și direcționarea bugetării, planificării, coordonării și controlului angajamentelor în conformitate cu metodologia de audit a clientului și cerințele de afaceri pentru a asigura furnizarea eficientă a serviciilor și recuperarea maximă;
  • Îndrumarea, formarea și mentoratul Seniorilor pentru a-i ajuta în furnizarea eficientă a angajamentelor și în direcționarea colaboratorilor lor, asigurând finalizarea în timp util și eficientă și furnizarea eficientă a serviciilor la standardul solicitat pentru fiecare angajament;
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor valoroase cu clienții, departamentele de afaceri și personalul, pentru schimbul de informații și identificarea și progresul cerințelor actuale și viitoare de audit;
  • Asistarea echipei de conducere superioară în monitorizarea eficacității serviciilor de audit furnizate, furnizarea de feedback și reflectarea asupra calității serviciului în consecință;
  • Pregătirea rapoartelor pentru conducerea superioară a clienților și comitetelor de audit.

Cerințe:

  • Experiență de minim 5 ani în domeniul auditului;
  • Cunoștințe temeinice despre cerințele și practicile de audit și control;
  • Bune cunoștințe ale legilor și reglementărilor în domeniul companiei;
  • Abilități de construire a echipei și de leadership;
  • Abilități analitice și matematice solide;
  • Fiabilitate, productivitate și atenție la detalii;
  • Experiență practică bună cu MS Office, în special Excel;
  • Cunoștințe despre software-ul de contabilitate;
  • Studii superioare în domeniul Contabilității sau Finanțelor.

Oferim un mediu de lucru plăcut, salariu competitiv și posibilitatea de a crește profesional.

Dacă sunteți interesat să faceți parte din echipa noastră, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de email indicată.

Vă mulțumim pentru interesul dumneavoastră și așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem!

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide