Inginer - instructor SSM logistica

Lafarge Ciment (Moldova) S.A. din or. Rezina, Moldova, in cadrul dezvoltarii sale recruteaza candidati pentru ocuparea postului de:

Profilul candidatului:

Misiune:

  • Implementeaza standardele de Securitate si Sanatate in Munca (in continuare SSM) in cadrul activitatii de transport inbound, outbound si auto Companie. Promoveaza stadardele SSM la nivel de Client, Transportator si Conducator auto; Elaboreaza rapoarte de activitate pe segmentul incredintat.

Cerinte:

  • Studii superioare sau medii;
  • Vorbire fluenta a limbilor Romana si Rusa. Engleza constituie un avantaj;
  • Permis de conducere categoria B si experienta de conducere;
  • Abilitati excelente de operare PC si pachetul MSOffice (Word, Excel, PowerPoint);
  • Deschidere la un program flexibil de lucru;
  • Disponibilitate de a fi localizat in Rezina.

Abilitati

  • Abilitati interpersonale de lucru in echipa si de comunicare;
  • Competente personale: atitudine pozitiva, persoana energica, capacitate de analiza si sinteza, de asumarea responsabilitatii, atitudine proactiva si pozitiva, gandire anticipativa si preventiva, orientare catre rezultate, flexibilitate si adaptabilitate, rezistenta la stres, capacitate de impunere.

Responsabilitati

  • Organizeaza si asigura indeplinirea cerintelor Standardelor de SSM in cadrul activitatilor de transport inbount, outbound si utilizare a auto LCM;
  • Instruirea si evaluarea soferilor companiilor subcontractante pentru livrarea produselor inbound si outbound;
  • Monitorizarea comportamentului soferilor companiilor subcontractante in timpul condusului.
  • Implementarea sistemului de premiere si penalizare soferi .
  • Asigura respectarea cerintelor standardelor procedurilor si instructiunilor implementate in cadrul departamentului (ex. Imobilizarea incarcaturii, verificarea starii camioanelor, evaluarea rutelor din pdv SSM, comportamentul in condus al soferilor, etc.). Aplica principiile si politicile Grupului in domeniul transportului;
  • Analizeaza riscurile asociate accesului camioanelor ce transporta produse LCM, descarcarea in siguranta a acestora, in incinta locatiilor clientilor;
  • Verificarea si gestionarea activitatii soferilor și a camioanelor antrenate in transportarea produselor LCM;

Beneficii:

  • Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca;
  • Perspective de dezvoltare profesionala;
  • Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti;
  • Pachet social si salarial atractiv.

Ești interesat? Expediază CV-ul, cu specificarea funcției pentru care aplici, in atentia Departamentului Resurse Umane al Lafarge Ciment (Moldova) S.A.: or. Rezina, str. Viitorului Nr.1, fax. (+373) 254 55-549, e-mail: recrutaremda@lafargeholcim.com.

Vor fi contactate numai persoanele selectate pentru interviu.

E-mail: recrutaremda@lafargeholcim.com
Telefon: (+373) 254 55-549
Web: www.lafarge.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide