Communications Internship - Stagiu Comunicare

Hey! Noi suntem echipa Bloomcoding!

Căutăm un "Communications Intern (Stagiar Comunicare)" motivat pentru un job remote, part-time care constă în facilitarea comunicării eficiente și profesioniste dintre compania noastră și parteneri europeni cheie din ecosistemul startup-urilor internaționale.

Descrierea companiei:
Bloomcoding este cea mai tare școală online de programare pentru copii din regiunea CEE, fiind cel mai mare EdTech startup fondat de moldoveni. Învățăm copiii să programeze, realizând jocuri în VR/AR, how cool is that?

Misiunea noastră? Să învățăm un milion de copii să programeze! În mai puțin de 2 ani, am reușit să ne extindem până la mii de clienți, să creștem echipa la peste 30 de colegi, și am ridicat investiții de $1.100.000 - făcându-ne unul din cele mai HOT startup-uri din Moldova.

Ești gata să îți dezvolți skill-uri de comunicare, strategie de afaceri și să contribui la construirea unui startup în creștere rapidă? Te așteptăm alături de noi!

Competențe și calități necesare:

  • Cunoașterea limbii engleze - nivel B2;
  • Experiență și/sau pasiune pentru comunicare și tehnologii;
  • Responsabilitate și atenție la detalii;
  • Abilități de time management;
  • Dexteritate digitală, viteză de reacție și receptivitate;
  • Inițiativă, capacitatea de a inova și genera soluții;
  • Persoană carismatică, deschisă către comunicare, spirit de echipă.

Responsabilități generale (oferim instruire):

  • Asigurarea comunicării eficiente și profesioniste cu parteneri cheie ale companiei;
  • Crearea de mesaje atractive pentru fondatorii europeni;
  • Cercetarea și înțelegerea profilurilor fondatorilor întru personalizarea comunicării;
  • Gestionarea corespondențelor prin canalele de comunicare interne și asigurarea răspunsurilor la timp;
  • Asistență în dezvoltarea strategiilor de comunicare pentru a îmbunătăți impactul pe piața europeană;
  • Colaborarea cu echipa pentru a dezvolta și implementa procese operaționale eficiente;
  • Asistență la dezvoltarea și întreținerea bazelor de date și a sistemelor de management al datelor;
  • Cercetarea și monitorizarea tendințelor din industrie și evoluției pieței;
  • Colaborarea cu echipa de start-up pentru a genera idei inovatoare și strategii de creștere;
  • Acordarea suportului pentru Executive Manager și echipa executivă în sarcinile de zi cu zi, cum ar fi organizarea proceselor și coordonarea proiectelor.

Program de lucru și condiții:

  • Muncă de tip hibrid: poți lucra remote sau/și la birou;
  • Part time: 20h/săptămână;
  • Durata: 6 luni;
  • Eliberarea unui certificat în colaborare cu Microsoft for Startups;
  • Remunerare: neplătit, cu posibilitate ulterioară de angajare.

De ce Bloomcoding:

  • Oportunitate de a învăța și de a te dezvolta într-un Start-Up;
  • Creștere accelerată în carieră - ne propunem să devenim Unicorn în 7 ani;
  • Loc de muncă împlinitor, cu impact social;
  • Reduceri la serviciile noastre pentru familie și prieteni;
  • Echipă de oameni superbi, proactivi - pe care te poți baza.

Dacă ești ceea ce căutăm – așteptăm să ne contactezi!

Aplică aici: https://airtable.com/shrFxZePXcsuaY9Mb

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide