Agent Vânzări B2B

Angajăm:

Descrierea funcției
Căutăm un Agent Vânzări B2B care să ne ajute să îmbunătățim performanța în vânzări prin comunicarea și stabilirea relațiilor cu Clienții B2B.

Despre noi
Brandul Grifon a apărut ca răspuns al nevoii de a găsi produse vestimentare și articole de încălțăminte atât de calitate superioară, cât și la cel mai bun preț!
Astfel, din 2017, compania Grifon s-a focusat să aducă elementul „altceva” pe piață. Ne ajutăm clienții prestând servicii adaptate necesităților pentru a satisface preferințele legate de preț și calitate.
Compania "Grifon", are în arsenalul său 6 magazine în orașul Chișinău.

BIZU magazinul pentru bărbați care oferă clienților săi modele stilate de haine și încălțăminte, își desfășoară activitatea în sectorul Râșcani și în Port Mall.
GETS magazinul familiei care oferă clienților săi modele de încălțăminte la un preț accesibil, pot fi găsite în sectorul Centru, Botanica, Buiucani și Ciocana.

Descrierea jobului
Pe postul de Agent Vânzări B2B vei fi responsabil de 8 obiective importante:

  • Să stabilești relațiile cu clienții noi;
  • Să analizezi pieța concurenților angro;
  • Să menții portofoliul de clienți existenți;
  • Să discuți cu clienții telefonic;
  • Să execuți întâlniri de prezentare a produselor cu potențiali clienți;
  • Să negociezi clauzele contractuale și să monitorizezi îndeplinirea acestora;
  • Să preiai comenzile de la potențialii clienți;
  • Să monitorizezi documentele spre livrare, încasări și plăți în numerar;
  • Să stabilești și să dezvolți o relație profesională cu clienții organizației;
  • Să acorzi asistență tehnică și comercială clienților și potențialilor clienți.

În ce condiții suntem dispuși să cooperăm:

  • Oferim un salariu motivant de la 10 000 până la 15 000;
  • Sistem de motivație bazat pe Salariu fix + KPI + bonusuri;
  • Program de lucru: luni-vineri de la 9:00 la 18:00 cu pauză de prânz;
  • Loc de muncă: Feredeului 4;
  • Concediu de odihnă și concediu medical;

Vei fi privilegiat, în cazul în care:

  • Ai lucrat în domeniul vânzărilor B2B într-o funcție care presupune comunicare cu clienții și ai experiență de minim 2 ani;
  • Ești familiarizat și ai lucrat într-un CRM sistem și știi ce înseamnă follow-up în vânzări;
  • Ai comunicat zilnic P2P (person to person) cu clienții;
  • Ai citit cărți de vânzări și ai implementat tehnologii de vânzări;
  • Ai urmat cursuri de instruire în domeniul comunicării și a vânzărilor;
  • Ai cunoștințe și înțelegi ce înseamnă o relație constantă cu un client;
  • Ești motivat și orientat către realizarea obiectivelor și îndeplinirea targetului;
  • Ai abilități excelente de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii;
  • Ai cunoștințe de MS Office.

Și, în final, dacă citind cu atenție acest anunț, ați realizat că acesta este jobul la care visați de mult timp, așteptăm CV-ul dumneavoastră la adresa de email hr.bizumen@gmail.com cu tema: „Vreau să lucrez la Grifon în calitate de Agent Vânzări B2B.” sau contactează-ne la numărul de telefon 079197719.

Așa vom înțelege că sunteți cu adevărat o persoană atentă și responsabilă.

E-mail: hr.bizumen@gmail.com
Telefon: 079197719

Alte anunțuri publicate de această companie