Reprezentant vânzări international b2b (voip)

ITDATA TELECOM SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Descrierea postului:
Global Account Manager (Sales Manager B2B) - este responsabil pentru dezvoltarea relațiilor de afaceri între ITDATA și clienții noștri - operatori de rețele mobile (Operatori mobili / MNO și agregatori SMS):
• Gestionează clienții existenți;
• Căutări de clienți noi - operatori de rețele mobile, agregatori SMS;
• Pregătește documentație comercială, contracte și cazuri de afaceri;
• Participă la rezolvarea problemelor operaționale pentru clienții actuali;
• Monitorizează și mărește veniturile proiectelor lansate;
• Pregătește rapoarte analitice despre operatorii de telefonie mobilă;
• Participă la implementarea noilor strategii de vânzare;
• Negociază cu CEO, CMO, CCO, CTO, director de produs, șef VAS în operatorii de telefonie mobilă;

Cerințe privind rolul:
• Nu ne pasă de experiența anterioară de lucru și de diplomele candidatului;
• Sa posede abilități puternice de gestionare a conturilor, negociere și comunicare; orientat spre rezultat cu o minte analitică puternică;
• Experiență solidă și experiență dovedită în gestionarea și dezvoltarea clienților la nivel înalt;
• Abilități dovedite de gestionare a timpului și organizaționale și capacitate de auto-direcționare;
• Abilități analitice puternice, de gestionare a timpului, de rezolvare a problemelor și de planificare;
• Succes în gestionarea relațiilor comerciale;
• Menține ratinguri ridicate de satisfacție a clienților care respectă standardele companiei;
• Sa posede competențe în ceea ce privește strategia, piața, înțelegerea comercială și de afaceri;
• Dorință puternică de a reuși și de a obține rezultate;
• Jucător de echipă excelent, individ extrem de motivat;
• Fii un auto-starter, extrem de motivat și capabil să lucrezi într-un mediu cu ritm rapid, care se schimbă continuu;

Responsabilități cheie:
• Adăugați valoare prin generarea unui volum de trafic, venituri și profitabilitate mai profitabile prin gestionarea proactivă a conturilor de relații și parteneriate cu clienții alocați;
• Penetrați și căutați oportunități de creștere a contului cu clienții noi și existenți;
• Colaborați îndeaproape cu alte departamente de asistență funcțională pentru a revizui progresul / problemele și pentru a asigura urmărirea problemelor de urmărire a veniturilor și raportare;
• Colaborați îndeaproape cu echipa de produs la dezvoltarea produsului pentru a satisface cerințele clienților;
• Conduceți toate aspectele procesului de vânzare, apelând la alții pentru a ajuta la dezvoltarea soluției și la livrarea propunerilor, după cum este necesar sau conform instrucțiunilor conducerii;
• Poate exprima clar și corect ideile - verbal și în scris;
• Cunoașteți fluent engleza, atât verbal, cât și în scris;
• Munca interesantă, gestionarea conturilor în ITDATA este un amestec de vânzări, analize, lucru de produs, creativitate;
• Nu aplicăm un plan de vânzări, fiecare AM decide ce, unde și când este cel mai bine de făcut;
Perspectivă pentru Manager de cont global în ITDATA:
• Să începi să câștigi mult și rapid;
• Să învețe cum să lucrezi productiv și eficient, la un nivel profesional înalt;
• Să devină liderul unui grup de manageri de cont, director regional de vânzări;
• Să începem să călătorim mult în jurul lumii, întâlnindu-ne cu clienții noștri;

Beneficii:
• Salariu competitiv;
• Salariul este revizuit la fiecare 3-6 luni;
• Un sistem de bonusuri clar și transparent;
• O echipă foarte prietenoasă, tânără, eficientă și conducătoare;
• Toate deciziile din companie sunt luate foarte repede;

Aplica acum
Analizăm și răspundem la toate CV-urile primite fără excepții;
Trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție la office@itdata.md
Aveți întrebări despre slujbă?
Doar sunați la +373 22588680 și întrebați.
Vă aștept în echipa noastră
Telefon:
022-588680
Persoana de contact:
Victor Rusnac
Site:
www.itdata.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide