Manager Logist (de la 18000 MDL)

Alionexagro
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 18000 Până la 22000 MDL
Program de muncă: Full-time
Dispuși să angajăm refugiați
Despre Alionexagro:
Alionexagro este un lider recunoscut în industria agricolă, specializat în soluții și produse pentru nutriția animalelor. În contextul extinderii echipei noastre dinamice, căutăm Manager de Logistică motivat și entuziast pentru a contribui la dezvoltarea și eficientizarea activităților noastre logistice.

Locație: Municipiul Chișinău, comuna Stauceni, șos. Dubasarilor, nr. 14
Tipul postului: Full-time

Oferim:

Salariu de la 18 000 MDL
contract de muncă oficial
Program de lucru stabil de luni până vineri, de la 09:00 la 17:30.
Un pachet social atractiv care reflectă valoarea pe care o aduceți echipei noastre.
Beneficii adiționale:

Cantină la locul de muncă care include prânzul zilnic.
Pauza de prânz de 1 oră și coffee-breaks de 15 minute.
Transport gratuit din Chișinău și înapoi.

Responsabilități principale:

Alocarea și distribuția zilnică a comenzilor către echipa de șoferi.
Proiectarea și optimizarea rutelor de transport pentru a maximiza eficiența livrărilor.
Supravegherea proceselor de transport și distribuție pentru asigurarea unei eficiențe optime.
Monitorizarea constantă a locațiilor camioanelor și starea încărcăturilor.
Rezolvarea reclamațiilor din partea șoferilor și asigurarea conformității cu reglementările de transport.
Menținerea și actualizarea documentației necesare și a statutelor încărcăturilor.

Studii și competențe necesare:

Absolvent de studii superioare sau medii de specialitate în domeniul transportului sau logisticii.
Experiență de cel puțin 2 ani într-o poziție similară, preferabil în domeniul distribuției sau transportului.
Proficiență în utilizarea PC-ului, inclusiv MS Excel și Word.
Fluență în limbile română, rusă și engleză, atât scris cât și vorbit.
Cunoștințe aprofundate în logistica auto și capacitatea de analiză și sinteză.

Cum să aplicați:
Vă invităm să trimiteți CV-ul actualizat la adresa de email: hr@alionexagro.com. E-mail: hr@alionexagro.com
Site: https://www.alionexagro.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide