Manager import

SRL Piramida Market
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: De la 14000 Până la 20000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Responsabilități:
-Gestionarea relațiilor cu furnizorii, identificarea de noi furnizori (negocierea contractelor, condițiilor de plată si de livrare, căutarea noilor furnizori cu prețuri și condiții accesibile);
-Analiza prețurilor pieții de mărfuri;
-Lucrul cu pachetul de acte de achiziții (solicitarea și analizarea ofertelor de preț, elaborarea comenzilor, negocierea termenilor cu furnizorii, monitorizarea întregului proces de comandă private label, verificarea actelor pentru import/export - invoice, packing list, CMR, monitorizarea procesului de certificare a mărfurilor în instanțele de stat);
-Monitorizarea stocurilor cu furnizorii;
-Colaborarea cu departamentele companiei în vederea asigurării materialelor necesare pentru realizarea planului propus;
-Evidența reclamațiilor sau neclarităților apărute în urma importului necalitativ;
-Planificarea importului de mărfuri impreună cu departamentele companiei;

Cerințe față de candidat:
-Studii superioare;
-Experienta în domeniu (ar fi un avantaj);
-Abilități de comunicare și conlucrare la un nivel înalt;
-Abilitate de a dezvolta relații interpersonale;
-Abilități analitice și strategice;
-Cunoașterea limbii române, ruse, engleze.

Beneficii
-Loc de munca amenajat cu cele necesare (birou, laptop, telefon)
-Instruire initiala si instruire pe parcursul perioadei de lucru
-Suport tehnic din partea unui supervizor
-Masa de prinz gratuita asigurata din partea angajatorului
-Sisteme de lucru moderne (bitrix, telefonie IP, posta corporativa etc.)
Telefon:
076767906
Persoana de contact:
Patricia Munteanu
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide