Manager achizitii

Pro Inedit SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Prezenta fişă oferă informaţii de bază cu privire la scopul general al postului şi la principalele responsabilităţi ale ocupantului postului. Este utilizată drept bază pentru evaluarea şi aprecierea prestaţiei angajatului cel puţin o dată pe an.
A. DENUMIREA POSTULUI: Specialist Achiziții
B. DESCRIERE GENERALĂ:
Are ca scop identificarea furnizorilor, de trimite cereri de ofertă, PO( ordine de procurare), de a monitoriza stocurile în depozitele furnizorilor pentru a le raporta companiei, ca în baza lor să fie efectuate strategiile de vânzare, financiare și investiții.
C. RELAŢII:
Este subordonat: CEO
Are în subordine:
Poate fi înlocuit de: Managerul pe calitate
Poate înlocui pe:
D. RESPONSABILITĂŢI :
D.1. Responsabilități specifice:
1. Asigură infromarea managerului pe vânzării referitor la calitatea, cantitatea mărfii destinată achiziționării sau încărcării.
2. Trimite cereri de ofertă furnizorilor.
3. Trimite PO furnizorilor.
4. Formează pachetul de acte pe fiecare achiziție.
5. Monitorizează stocurile de mărfuri în depozitele furnizorilor.
6. Identifică noi furnizori, atât în Moldova, cât și peste hotarele acesteea.
7. Urmărește semnarea contractelor cu furnizorii.
8. Monitorizează plățile către furnizori.
D.2. Documente şi materiale:
1. Este responsabil de pregătirea rapoartelor lunare şi anuale de activitate a domeniului pe care îl coordonează.
2. Prezintă informaţia și actele necesare pentru pregătirea rapoartelor financiare lunare și anuale în domeniul pe care îl coordonează.
3. Completează şi prezintă fişele de evaluare a activităţii personale.
4. Actualizează dosarele furnizorilor.
D.3. Alte responsabilități:
1. Are grijă ca toată informația să fie livrată spre birou într-un mod corespunzător şi sigur.
2. Răspunde la orice solicitare de ajutor din partea colegilor.
3. Respectă toate regulile din Regulamentul intern şi toate deciziile Consiliului de
Administrare, care pot intensifica sau schimba procedurile de lucru.
4. Păstrează confidenţialitate informaţiilor.
5. Execută alte sarcini suplimentare, la cererea Directorului.
E. Limite de competentă:
1. Decide în mod independent asupra modalităților de lucru privind partea de conținut a
activității.
2. Prezintă informații şi face recomandări pentru deciziile privind activitatea.
3. Negociază şi face recomandări pentru încheierea contractelor şi tranzacțiilor financiare
avantajoase, care privesc nemijlocit activitatea domeniului care îl coordonează.
F. Calificări necesare:
Studii: superioare
Calificări: economie, business și administrare, agronomie
Experiența de munca: experiența de muncă domeniu e salutabilă
Limbi vorbite: româna, rusa, engleza
Cunoștințe si abilități: abilități de comunicare, cunoștințe teoretice și practice în
domeniul businessului cu fructele, gestionarea eficientă a
informație în lucrul cu dosarele, capacități de organizare a
evenimentelor, lucru în echipă, cunoștințe de utilizare a
calculatorului.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide