Expert Financiar, Departamentul Contabilitate şi Finanţe

MAIB
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Sarcini și responsabilități:

vei elabora și actualiza actele normative ce ţin de metodologia evidenţei contabile în conformitate cu cerinţele legislaţiei în vigoare şi IFRS;
vei examina toate produsele și procesele în bancă și vei elabora metodologia de evidență contabilă a operațiunilor în conformitate cu IFRS;
vei acorda suport metodologic subunităților băncii pe probleme de evidența contabilă conform actelor normative interne și prevederilor IFRS.

Cerinţe față de candidat:

studii superioare sau master în științe economice, cu accent pe contabilitate;
cunoașterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS), deținerea certificatelor în domeniul IFRS (ACCA, DIPIFR, CAP/CIPA și altele) constituie un avantaj;
experiență profesională în domeniul organizării sau reglementării evidenței contabile conform IFRS;
experiența profesională în calitate de auditor în cadrul unei companii de consultanță sau audit ar constitui un avantaj;
cunoașterea produselor bancare și experiența în calitate de specialist metodologie în bănci constituie un avantaj;
abilități înalte de comunicare verbală;
cunoașterea fluentă a limbii engleze;
abilități de a prelucra și a edita texte;
cunoașterea la nivel avansat a MS Excel, Word, Power Point.

Ce oferim:

Mediu de muncă profesionist și oameni care te vor inspira în ritmul Agile;
Tichete de masă, servicii bancare preferențiale și pachet corporativ;
O gamă largă de reduceri la partenerii maib;
Oportunități excelente de a avea autonomie în poziție, de a te bucura de viața profesională împreună cu echipa noastră și de a fi contribuitorul cheie în construirea unei bănci Agile.

Ne vom bucura să facem echipă comună!
Transmite CV-ul pe adresa resurseumane@maib.md, indicând poziția pentru care aplici.

* Doar candidații selectați vor fi contacți. E-mail:
resurseumane@maib.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide