Asistent/a de proiect

ASOCIAȚIA OBȘTEASCĂ „CASMED”
Oraș: Bălți
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
AO ,,CASMED’’ angajează Asistent de proiect în cadrul proiectului „Echitate în sănătate prin responsabilizare socială”, faza II, implementat de Crucea Roșie din Elveția în parteneriat cu Asociația Obștească „CASMED” și Asociația Obștească „HOMECARE”.

Scopul general al proiectului este să contribuie la asigurarea cu servicii medicale de calitate cu o protecție financiară adecvată a populației Republicii Moldova prin dezvoltarea și aplicarea mecanismelor de responsabilizare socială în sănătate.

Responsabilități:
•Sprijinirea Coordonatorului de proiect în implementarea și coordonarea activităților proiectului;
•Elaborarea și redactarea documentelor de corespondență specifice proiectului (scrisori, e-mailuri, procese-verbale etc;
•Organizarea logistică și administrativă a evenimentelor desfășurate în cadrul proiectului;
•Asigurarea comunicării între echipa de implementare şi partenerii/beneficiarii proiectului (instituții medicale, autorități, ONG-uri, pacienți etc);
•Asigurarea vizibilității și mediatizarea activităților desfășurate în cadrul proiectului;
•Oferirea suportului în întocmirea rapoartelor narative în cadrul proiectului;
•Realizarea deplasărilor în teren necesare implementării proiectului;

Cerințe față de candidați:
•Studii superioare în domeniul asistenței sociale/pedagogie/psihologie/științe ale comunicării/medicină;
•Competențe bune de comunicare scrisă şi verbală în limba română și rusă;
•Cunoștințe solide a programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
•Abilități de analiză și planificare, angajament personal;
•Flexibilitate, gândire creativă, responsabilitate;
•Disponibilitate pentru deplasări în regiune;
•Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
•Permis de conducere cat. B constituie un avantaj;
•Experiență în domeniu ONG constituie avantaj.

Ce oferim:
•Posibilitatea de formare şi instruire continuă;
•Mediu de lucru dinamic și implicat;
•Zi suplimentară de concediu cu ocazia zilei de naștere;
•Regim de lucru full - time sau part-time.
•Locul: mun. Bălți, str. Mircea cel Bătrân 81, of. 51;
•Perioada de angajare determinată: iunie 2024 - decembrie 2026, cu posibilitate de extindere;

Condiții pentru aplicare:
Persoanele interesate vor depune dosarul de aplicare la adresa email: hr@casmed.md cu titlul „Aplicare Asistent proiect”., care va conține obligatoriu:
•CV-ul candidatului, cu indicarea a două persoane de referință și datele de contact ale acestora.
•Scrisoarea de intenție.

Termen limită pentru aplicare: Dosarele vor fi acceptate până la identificarea unei candidaturi potrivite. Revizuirea aplicațiilor va avea loc o dată pe săptămână.
Vor fi luate în considerare candidaturile care vor îndeplini condițiile solicitate în anunț. Doar persoanele selectate vor fi invitate la interviu. CASMED își asumă să solicite documente adiționale de la aplicanți.

Persoana de contact: Livia Golovatîi, coordonatoare proiect, 069834207.
Persoana de contact:
Livia Golovatîi, coordonatoare proiect, 069834207.
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide